Nowy numer 20/2022 Archiwum

Wygrywamy przyszłość - #2 Piękna Madonna

"Piękna Madonna" to drugi koncert muzyki organowej w ramach akcji charytatywnej "Wygrywamy przyszłość", organizowanej razem z Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Zachęcamy do oglądania i wspierania zbiórki pieniędzy na zakup zestawów komputerowych dla dzieci ze świetlic Caritas.

W poniedziałek 27 kwietnia ruszyła akcja charytatywna organizowana przez gdański oddział "Gościa Niedzielnego" oraz Caritas Archidiecezji Gdańskiej pod nazwą "Wygrywamy przyszłość".

Celem inicjatywy jest zbiórka pieniędzy na zakup zestawów komputerowych (laptop i drukarka o wartości 2 tys. zł) dla dzieci ze świetlic Caritas, które - pozbawione środków dydaktycznych - mają utrudniony dostęp do zdalnej nauki w czasie pandemii lub nie mają go w ogóle.

Podopieczni świetlic Caritas potrzebują wsparcia w postaci sprzętu komputerowego, aby swobodnie móc się kształcić. Nasze wspólne działania to najlepsza inwestycja w rozwój zdolnych, a niezamożnych dzieci. Razem wygrajmy dla nich przyszłość. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji - wesprzyj zbiórkę.

Publikując koncerty muzyki organowej, chcemy również propagować alternatywną formę dostępu do kultury.

Poniżej prezentujemy drugi koncert, zatytułowany "Piękna Madonna", który wykonali dla nas - w formie wolontariatu - Błażej Musiałczyk, muzyk i wirtuoz, organista archikatedry oliwskiej, a także Małgorzata Rocławska, sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, obecnie studentka Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie.

Wygrywamy przyszłość - #2 Piękna Madonna
Gość Gdański

Filmy z koncertami będą ukazywały się trzy razy w tygodniu (w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16) na naszej stronie internetowej gdansk.gosc.pl oraz na profilu facebookowym "Gość Gdański". Cykl będzie się składał z 8 koncertów.

Trzeci koncert pt. "Z dużego ekranu" zostanie opublikowany w piątek 1 maja o godz. 16. Serdecznie zapraszamy.

Patronem honorowym akcji jest abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama