Nowy numer 39/2023 Archiwum

Ruszyły zapisy na II edycję Szkoły Barnaby

W październiku 2019 r. w Gdyni ruszyła pierwsza w Trójmieście Szkoła Liderów i Animatorów. Obecnie trwają zapisy na rok 2020/2021.

Szkoła Barnaby została stworzona specjalnie z myślą o świeckich, duchownych i osobach konsekrowanych, którzy pragną pogłębić wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu teologii pastoralnej w posłudze duszpasterskiej.

W pierwszym roku działalności zajęcia cieszyły się dużą popularnością. - Kiedy ruszaliśmy z inicjatywą, nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania. Po 3 dniach od ogłoszenia naboru, praktycznie nie było już wolnych miejsc. To pokazuje nam, że jest duża potrzeba w Kościele, aby kontynuować kurs w ramach Szkoły Liderów i Animatorów - mówi ks. Andrzej Wiecki, koordynator.

- W ramach zajęć oferujemy dojrzałą formację, która pozwoli ludziom świeckim świadomie i z zaangażowaniem posługiwać we wspólnotach. W tym celu został przygotowany program, który będzie odpowiadał potrzebom intelektualnym i praktycznym. Zajęcia, tak jak w zeszłym roku, będą odbywały się dwa razy w miesiącu. Proponujemy spotkania o charakterze wykładowym - z teologii biblijnej, dogmatycznej oraz pastoralnej - a także warsztaty praktyczne, w ramach których będziemy gościć osoby posługujące we wspólnotach z całej Polski - dodaje ks. Wiecki.

Szkoła Barnaby
Zjednoczeni w Duchu Gdańsk

Cały kurs trwa 9 miesięcy i obejmuje 60 godzin nauki (19 zjazdów), podzielonych na zajęcia teoretyczne i praktyczne z warsztatami, które zostały tak opracowane, aby dać słuchaczom praktyczne narzędzia pomagające w efektywnym prowadzeniu wspólnoty. Pierwsze zajęcia odbędą się 9 października 2020 roku o godz. 18.00 w Gdańskim Archidiecezjalnym Kolegium Teologicznym przy ul. Armii Krajowej 46 w Gdyni.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej: www.szkola-barnaby.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast