Nowy numer 20/2024 Archiwum

Prośba metropolity gdańskiego o modlitwę za przyjmujących święcenia kapłańskie

"Choć w tym roku nie będziemy mogli zgromadzić się tak licznie w naszej archikatedrze, to nie możemy zapomnieć, jak szczególnym i wyjątkowym jest dar modlitwy" - napisał abp Sławoj Leszek Głódź.

Poniżej publikujemy pełną treść słowa metropolity gdańskiego przed tegorocznymi święceniami kapłańskimi:

"Umiłowani Bracia i Siostry, Drodzy Bracia Kapłani!

Przed nami uroczystość święceń kapłańskich, których udzielę pięciu diakonom Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie. Choć w tym roku nie będziemy mogli zgromadzić się tak licznie w naszej Archikatedrze, to nie możemy zapomnieć, jak szczególnym i wyjątkowym jest dar modlitwy. W jedności wiary, w naszej modlitwie osobistej i wspólnotowej w parafiach, prośmy o łaski Ducha Świętego dla kandydatów do święceń: diakona Beniamina, diakona Mariusza, diakona Łukasza, diakona Wiktora i diakona Damiana. Prośmy także o dobre i owocne przeżycie przez nich świętych dni rekolekcji.

Wyrażam serdeczną wdzięczność Rodzicom przyszłych prezbiterów. Dziękuję Wam, za wszelkie dobro wyświadczone Waszym synom z poświęceniem i trudem! Bardzo dziękuję też i gratuluję Parafiom, z których pochodzą przyszli kapłani. Zapraszam do duchowej łączności z naszymi diakonami, z ich rodzicami, najbliższymi i całą wspólnotą Gdańskiego Seminarium Duchownego. Uroczystość święceń kapłańskich będzie transmitowana z Archikatedry Oliwskiej na stronie Gościa Gdańskiego w sobotę, 16 maja br. o godz. 10.00.

Z serca wszystkim błogosławię.

Abp Sławoj Leszek Głódź,
Metropolita Gdański".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama