Nowy numer 20/2022 Archiwum

W Gdańsku powstał mural - podziękowanie dla medyków

Marek Looney Rybowski, artysta graffiti, namalował swoją pracę na estakadzie nad ul. Siennicką. Dzieło jest wyrazem wdzięczności gdańszczan dla medyków, którzy walczą z epidemią Covid-19.

Autorem projektu i jego wykonawcą jest jeden z najpopularniejszych w Trójmieście grafficiarzy. Stworzył mnóstwo prac, które mogą podziwiać przechodnie albo pasażerowie trójmiejskiej SKM. Looney był jednym z założycieli pierwszej trójmiejskiej grupy zrzeszających artystów graffiti - DSC, czyli Double S Crew.

Zdaniem artysty mural niesie pozytywny przekaz dla mieszkańców miasta i tych, którzy znajdują się na pierwszej linii walki z epidemią. Dzieło powstało w kilka dni i w całości pokrywa jedną stronę filaru estakady nad skrzyżowaniem z ul. Siennicką. Koszt jego wykonania wyniósł ponad 8 tys. zł - koszty pokrył gdański magistrat..

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama