GN 19/2022 Archiwum

352. Piesza Pielgrzymka Oliwska do Wejherowa - w formie duchowej

Z racji epidemii koronawirusa pątnicy będą pielgrzymować duchowo, gromadząc się od 22 do 24 maja w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku na trzydniowym Triduum Maryjnym.

W tym roku po raz pierwszy od 352 lat Piesza Pielgrzymka Oliwska do Wejherowa nie wyruszy na pątniczy szlak. Będzie za to możliwość duchowego pielgrzymowania wraz z feretronem Matki Bożej Oliwskiej.

W piątek 22 maja o godz. 18 sprawowana będzie uroczysta Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Zielińskiego. W sobotę i niedzielę Eucharystia o godz. 20.

Każdego dnia odbędzie się pielgrzymkowe nabożeństwo majowe o 17.30, a o 21.00 - Apel Jasnogórski z modlitwą za rodzinę pielgrzymkową, gospodarzy i dobrodziejów, którzy co roku podejmowali pątników.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami w archikatedrze oliwskiej może przebywać 220 osób.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama