Nowy numer 23/2021 Archiwum

W Sopocie specjalne kabiny do dezynfekcji

Pierwsze tego typu urządzenia w Trójmieście zakupiło sopockie pogotowie. Służą do dezynfekcji pacjentów i ratowników i mają chronić przed zakażeniem koronawirusem.

Kabiny mają 2,35 m wysokości i 1,28 m szerokości.

Wyposażone jest m.in. w wentylator, lampę antybakteryjną, aseptyczną wykładzinę medyczną – ścienną i podłogową, matę dezynfekcyjną podłogową, nasączoną płynem dezynfekcyjnym i łokciowy dozownik z płynem dezynfekcyjnym. Z obu urządzeń mogą korzystać niepełnosprawni – kabiny mają najazdy dla wózków inwalidzkich.

Jedna z kabin, przeznaczona dla pacjentów oraz pracowników pogotowia, została zamontowana przy wejściu do budynku od ul. Mieszka I. Druga będzie wyłącznie do dyspozycji załóg karetek i znajduje się w pomieszczeniu do dekontaminacji pojazdów.

- Kabiny odkażające mają za zadanie zabezpieczenie pracowników pogotowia oraz pacjentów tej placówki przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz innych patogenów. Polskie urządzenia COVER-20 PRO są obsługiwane bezdotykowo. Dysze zamgławiające uruchamiają się automatycznie po przekroczeniu bariery fotokomórkowej - mówi wyjaśnia Anna Dyksińska z sopockiego magistratu.

Koszt zakupu specjalistycznego sprzętu to 40 tys. złotych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama