Nowy numer 24/2021 Archiwum

Jadłodzielnia u gdańskich dominikanów

Na placu przy klasztorze oo. dominikanów w centrum Gdańska stanęła lodówka. Można w niej umieścić produkty spożywcze dla potrzebujących.

Co może się w niej znaleźć, ściśle określa regulamin umieszczony na urządzeniu. Jedzenie musi być zapakowane lub w pojemnikach, produkty nie mogą być zepsute ani przeterminowane. Obowiązuje zakaz zostawiania alkoholu, surowego mięsa, otwartych puszek czy słoików.

Autorami pomysłu są studenci działający w duszpasterstwie zakonników. Od początku pandemii zaangażowali się w wolontariat i robili zakupy dla osób starszych, które bały się lub nie mogły wychodzić z domu. Postanowili także dzielić się jedzeniem w łatwy i bezpieczny sposób z innymi potrzebującymi.

Zakonnicy podkreślają, że to sposób na dzielenie się dobrem w trudnych czasach koronawirusa. Chcą, by lodówka przy klasztornym murze została na stałe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama