Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wiemy, jak w tym roku będą wyglądały piesze pielgrzymki na Jasną Górę

Kierownicy pieszych pielgrzymek z archidiecezji gdańskiej na Jasną Górę wydali komunikat, w którym podają szczegóły organizacyjne.

Poniżej publikujemy wydany dziś komunikat dotyczący pielgrzymek kaszubskiej, gdyńskiej i gdańskiej na Jasną Górę:

W związku z opublikowanym dokumentem pt. "Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii COVID-19 w Polsce" z dnia 5 czerwca 2020 r. informujemy, że wszystkie piesze pielgrzymki z Archidiecezji Gdańskiej wyruszą w tym roku na Jasną Górę zgodnie z dotychczasową praktyką, tj.

  • Pielgrzymka Kaszubska: 25 lipca 2020 r., o godz. 6:00 z Kościoła Bożego Ciała na Helu;
  • Pielgrzymka Gdyńska: 26 lipca 2020 r., o godz. 6:00 z Kościoła NSPJ w Gdyni;
  • Pielgrzymka Gdańska: 28 lipca 2020 r., o godz. 6:00 z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku;

Jednakże z uwagi na obowiązujące rozporządzenia i w trosce o dobro i bezpieczeństwo zarówno pątników, jak i podejmujących nas gościną gospodarzy, tegoroczne pielgrzymowanie będzie miało wymiar przede wszystkim duchowy.

Po zapoznaniu się z przepisami, a także po licznych konsultacjach w gronie kierowników pielgrzymek w Polsce i księży proboszczów miejscowości, które odwiedzamy na trasie, podjęliśmy decyzję o pielgrzymowaniu na Jasną Górę w formie "sztafety pielgrzymkowej", w której będzie można wziąć udział przez 1 dzień trwania pielgrzymki, z ograniczeniem max. 30 osób w danym dniu (nie dotyczy to skromnej grupy kilku osób z obsługi, których obecność jest konieczna do duchowego i organizacyjnego przeprowadzenia tych wyjątkowych rekolekcji w drodze).

Zapisy na dany dzień "sztafety" pielgrzymek: Kaszubskiej, Gdańskiej i Gdyńskiej, będą możliwe wyłącznie przez formularze dostępne na stronach internetowych danych grup:

Informacja o rozpoczęciu zapisów podana będzie na ww. stronach i w mediach społecznościowych Pielgrzymek.

Wszystkich pątników, którzy pozostaną w domach, zachęcamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymkach przez dołączenie do grup "Złotych", a także do codziennej, wspólnej modlitwy w kościołach stacyjnych, które w czasie trwania pielgrzymek będą służyły jako miejsce spotkania i modlitwy apelowej dla wszystkich pielgrzymów. Będzie też możliwe śledzenie transmisji online przeprowadzanych z trasy.

Zapraszamy do podjęcia trudu tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę w tym skromnym, ale ważnym wymiarze jednego dnia i do śledzenia na bieżąco informacji, które publikujemy na naszych stronach internetowych.

Jednocześnie zastrzegamy, że przyjętą formułę pielgrzymowania i jej realizację uzależniamy od aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju, ze szczególnym uwzględnieniem rejonów, przez które pielgrzymki przechodzą.

ks. Robert Jahns, kierownik grupy kaszubskiej
ks. Krzysztof Czaja, kierownik grupy gdyńskiej
ks. Łukasz Grelewicz, kierownik grupy gdańskiej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama