Nowy numer 23/2021 Archiwum

Alumni GSD jutro rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu

Za tydzień w naszej archidiecezji odbędą się święcenia diakonatu. Przed tym wydarzeniem klerycy przeżyją prawie tygodniowe rekolekcje, które poprowadzi ks. Wojciech Langowski, ojciec duchowny.

Święcenia diakonatu to zwieńczenie 5-letniej formacji seminaryjnej. Przed tym wydarzeniem alumni udadzą się na rekolekcje. Jak informuje ks. Wojciech Langowski, ojciec duchowny Gdańskiego Seminarium Duchownego, a także rekolekcjonista, będzie to czas sprzyjający wsłuchaniu się w Dobrą Nowinę.

- Rekolekcje mają kleryków przygotować duchowo, wewnętrznie, do przyjęcia święceń w stopniu diakonatu. To jest moment na głęboką modlitwę i wyciszenie. Proponujemy więc, by w tym czasie jak najmniej rozmawiać o sprawach codziennych, a skupić się i dzielić tym, co się dzieje w nas - mówi ks. Langowski. Przyznaje, że te rekolekcje są przez przyszłych diakonów bardzo wyczekiwane. - Podejmujemy zagadnienia związane z celibatem oraz posłuszeństwem. Bardzo ważnym momentem jest sakrament pokuty i pojednania. Nie brakuje również tematów uwzględniających to, do czego będą wyświęceni - opowiada ojciec duchowny GSD.

Na czas rozpoczynających się rekolekcji ks. Langowski prosi o modlitwę za przyszłych diakonów. - Potrzeba im modlitwy Kościoła, by dobrze przygotować się do nowej posługi - mówi.

Święcenia diakonatu przyjmie 12 alumnów Gdańskiego Seminarium Duchownego w sobotę 20 czerwca o godz. 10 w bazylice Mariackiej w Gdańsku. Szafarzem święceń będzie abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama