Gdańsk. Powracają prezentacje organów oliwskich

Od czwartku 18 czerwca zostają przywrócone 20-minutowe koncerty organowe w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku.

Organy znajdujące się w archikatedrze oliwskiej są sławne na całym świecie. W planie zwiedzania Trójmiasta nie może zabraknąć wizyty w najważniejszej gdańskiej świątyni.

Od lat dla turystów organizowane są demonstracje organowe - 20-minutowe koncerty, które prezentują możliwości oliwskiego instrumentu. Ze względu na pandemię koronawirusa były one zawieszone.

W związku z rozluźnieniem państwowych obostrzeń i przywróceniem ruchu turystycznego demonstracje organów oliwskich zostają wznowione. - Od czwartku 18 czerwca będą one odbywać się w ciągu tygodnia o godz. 12, a w niedziele i święta - o godz. 15 - mówi ks. inf. Stanisław Zięba, kustosz oliwskiego instrumentu.

Uczestnikom koncertów organizatorzy przypominają, by stosować się wymogów sanitarnych związanych z COVID-19: zachować bezpieczną odległość oraz zasłonić nos i usta. Przy wejściu do archikatedry można zdezynfekować ręce specjalnie przygotowanym płynem.


Przypomnijmy, że nasza redakcja w czasie pandemii przygotowała cykl wirtualnych koncertów muzyki organowej z archikatedry oliwskiej, w ramach akcji charytatywnej "Wygrywamy przyszłość". Można ich wysłuchać poniżej:

Wygrywamy przyszłość - #1 Moc dźwięku
Gość Gdański
Wygrywamy przyszłość - #2 Piękna Madonna
Gość Gdański
Wygrywamy przyszłość - #3 Z dużego ekranu
Gość Gdański
Wygrywamy przyszłość - #4 Muzyka aniołów
Gość Gdański
Wygrywamy przyszłość - #5 Blask poranka
Gość Gdański
Wygrywamy przyszłość - #6 Słodkie życie
Gość Gdański
Wygrywamy przyszłość - #7 Cudowny świat
Gość Gdański
Wygrywamy przyszłość - #8 Victoria
Gość Gdański

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..