Caritas rozbudowuje ośrodek w Warzenku

Trwają prace budowlane w kompleksie wypoczynkowo-konferencyjnym gdańskiej Caritas. Już na jesieni otwarte zostaną tam dwa nowe obiekty.

Warzenko pod Gdańskiem to miejsce, które stało się topową marką gdańskiej Caritas. W czasie wakacji korzysta z niego bardzo dużo dzieci, podopiecznych organizacji, dla których są tu organizowane kolonie. Czas letniej kanikuły spędziły tu już tysiące dzieci z archidiecezji, gdy w latach 90. XX w. ośrodek wypoczynkowy przejęła Caritas Archidiecezji Gdańskiej. - Wakacje spędzone tutaj pojawiają się często we wspomnieniach tysięcy dorosłych już dzisiaj mieszkańców diecezji. Nadszedł czas, gdy kolonijna funkcja już nie wystarcza - mówi ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas.

Dyrektor przypomina, że działalność ośrodka w ostatnich latach nie ograniczała się jednak tylko do organizowania wyjazdów kolonijnych. Odbywały się tu także szkolenia dla pracowników i wolontariuszy Caritas, miejsce to wybierali często również nauczyciele na tzw. zielone szkoły, a jako punkt wypadowy traktowały go też różne grupy odwiedzające Trójmiasto.

Kościelna organizacja od prawie dwóch lat mocno inwestuje w rozbudowę obiektu. Dotychczasową jadalnię dostosowano do standardu nowej części hotelowej, zmodernizowano też kotłownię. Wyremontowano dachy i elewacje starych obiektów, na brzegu jeziora zbudowano solidny pomost oraz bazę do przechowywania sprzętu wodnego.

Obecnie trwają prace nad budową kaplicy i rozbudową strefy gastronomicznej. Wszystko po to, by uatrakcyjnić ofertę wypoczynkową ośrodka nie tylko dla najmłodszych podopiecznych organizacji. - Przez cały rok przyjeżdżają do nas grupy na różne kursy, rekolekcje. Stąd pojawiło się pragnienie, aby zbudować tu kaplicę, która będzie integralną częścią całego budynku, ale przede wszystkim stanie się sercem i centrum tego ośrodka - mówi ks. Steć. Także strefa gastronomiczna jest miejscem dużych zmian. Z sali restauracyjnej wydzielono ogród zimowy, który pozwoli na korzystanie z oferty jednocześnie dwóm grupom gości.


Więcej o rozbudowie ośrodka Caritas w numerze 25 . "Gościa Gdańskiego" na 21 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..