Nowy numer 24/2021 Archiwum

Sopockie Wieczory Organowe pamięci Jana Pawła II

To już 4. edycja Sopockich Wieczorów Organowych. Poprzednie wzbudziły spore zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów.

Tegoroczne zadedykowane zostały papieżowi Janowi Pawłowi II z okazji 100. rocznicy jego urodzin. - Dlatego też w ramach IV Sopockich Wieczorów Organowych, obok muzyków Marii i Romana Peruckich, Róży Lorenc i Wiktora Brzuchacza, wystąpi aktor Piotr Łukawski, który zadeklamuje fragmenty m.in. "Tryptyku rzymskiego" autorstwa Karola Wojtyły - informują organizatorzy.

Pierwszy z cyklu koncert w ramach wydarzenia odbędzie się już w najbliższą niedzielę 21 czerwca w kościele św. Jerzego przy sopockim "Monciaku". Kolejny - 5 lipca. Oba rozpoczną się o godz. 17. Wstęp wolny.

Organizatorem cyklu koncertów jest Stowarzyszenie "Promień Sztuki", które promuje muzykę organową, popularyzuje i wspiera działalność kulturalną oraz twórczość artystyczną, a także promuje polską i światową kulturę oraz sztukę w kraju i za granicą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama