Nowy numer 48/2023 Archiwum

Oazowe spotkania czekają na młodych

Mimo pandemii odbędą się letnie rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży z archidiecezji gdańskiej. Zapisy na oazy dla młodych z wszystkich parafii już ruszyły.

To propozycja dla wszystkich, którzy chcą przeżyć niezapomniane wakacje i formować się w duchu Ewangelii. To forma rekolekcji dla młodych ludzi, którzy poznają Boga przez wzajemną służbę, zabawę, proste warunki życia oraz doświadczenie wspólnoty i wiary.

Wiele takich wyjazdów organizowały rokrocznie parafie. W tym roku, ze względu na utrudnienia związane z epidemią, większość z nich zrezygnowała z poprowadzenia rekolekcji. Jednak na poziomie diecezjalnym podjęto decyzję o organizacji spotkań. - Jesteśmy jedną z nielicznych diecezji, w których oazy w formie wyjazdowej się odbędą. Dobrze się do nich przygotowaliśmy i spełniamy wszystkie wymogi sanitarne i organizacyjne - mówi ks. Andrzej Lojtek, archidiecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie ds. młodzieży.

Reżim sanitarny wymaga, by w tym roku zapewnić uczestnikom m.in. środki do dezynfekcji i ochrony. W pokojach musi zostać zachowana przestrzeń 4 m kw. dla osoby, podobnie należy zwiększyć odstępy między stołami w jadalniach. Ponadto trzeba ograniczyć do minimum kontakty z osobami postronnymi.

Oazowe rekolekcje odbędą się w archidiecezji gdańskiej w Sychowie, Żukowie i Żarnowcu. Bazą dla uczestników są szkoły w tych miejscowościach, ale oazowicze spędzą również czas, korzystając z uroków okolicy.

Weronika Ożarowska, animatorka oazy w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance, już nie może doczekać się wyjazdu z grupą. - Oaza to sposób na znalezienie Boga. Dwa tygodnie tych rekolekcji to czas, który można porównać do urodzin. Dostajemy w tym szczególnym dniu różne prezenty, zabawki, książki, z których cieszymy się potem przez wiele lat. Wracamy do nich, odkrywamy nowe, zaskakujące możliwości i treści. Dlatego warto jechać na oazę - mówi Weronika.

Na rekolekcje mogą się zgłaszać dzieci i młodzież ze wszystkich parafii diecezji. Odbędą się one w terminach od 30 czerwca do 23 sierpnia. Informacje oraz zapisy na stronie: rekolekcje.oazagdansk.pl.


Więcej o tegorocznych oazach w numerze 26. „Gościa Gdańskiego” na 28 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama