Nowy numer 21/2022 Archiwum

Gdańsk. Powstaje kaplica całodziennej adoracji pw. św. Rity z Cascii

- To miejsce powstaje, by ludzie mogli zatrzymać się i porozmawiać z Bogiem o swoich sprawach - mówi ks. kan. Jacek Tabor, proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku.

Już niedługo w gdańskim kościele św. Franciszka z Asyżu będzie możliwość całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

- 6 maja 2020 r. otrzymaliśmy dekret od abp. Sławoja Leszka Głódzia zezwalający na powstanie w naszym kościele kaplicy adoracyjnej pod wezwaniem św. Rity z Cascii - opowiada ks. Jacek Tabor.

Dlaczego akurat św. Rita stała się patronką tego miejsca? - Ktoś powiedział, że jest ona od spraw beznadziejnych, a ktoś inny dodał, że jak jest św. Rita to nie ma spraw beznadziejnych. Chcemy szerzyć jej kult - dodaje ks. proboszcz.

- Planujemy, aby w połowie sierpnia kaplica została poświęcona i oddana do użytku. Wierni będą mieli możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 10-18. Na adorację będzie mógł przyjść każdy w odpowiedniej dla siebie porze, ale dodatkowo zostaną wprowadzone zapisy na konkretną godzinę. Chciałbym, aby zaangażowały się w to wszystkie grupy duszpasterskie naszej parafii, a także osoby indywidualne. Zapisy są konieczne, ponieważ nie może być ani chwili, kiedy nikogo nie będzie przy Panu Jezusie. Musi być ciągłość modlitwy - zaznacza ks. Jacek Tabor.


Więcej o powstającej kaplicy w 27. numerze "Gościa Gdańskiego" na 5 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama