Nowy numer 09/2024 Archiwum

Posłuchaj wirtuozów grających na żukowskich organach

Trwa V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie. Impreza organizowana przez Fundację Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego oraz parafię Miłosierdzia Bożego ma już międzynarodowy charakter.

Do kaszubskiego miasta chętnie przyjeżdżają na koncerty wirtuozi organów z Europy. Wszystko za sprawą instrumentu w kościele przy ul. Siostry Faustyny 1. Posiada on 40 głosów organowych, 3 klawiatury ręczne, tzw. manuały i jedną nożną – organy żukowskiej parafii Miłosierdzia Bożego są największym instrumentem powiatu kartuskiego.

Wydarzenie składa się z czterech koncertów, które odbędą się jeszcze w dwie niedziele sierpnia o 17.30. Na instrumencie zagra gość specjalny z Czech, wirtuoz instrumentu Karel Martinek. – W tegorocznej edycji dajemy festiwalowej publiczności prawdziwą ucztę muzyczną w wykonaniu polskich i zagranicznych artystów. Organy kościoła dają ogromne możliwości wykonywania muzyki różnych epok. Zapraszamy do odwiedzenia nas na koncertach w Żukowie – mówi Patryk Podwojski, dyrektor festiwalu.

W czasie najbliższych koncertów zaprezentują się: 23 sierpnia – Karel Martinek i 30 sierpnia – Mateusz Rzewuski.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.facebook.com/zukowofestiwal/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama