Nowy numer 15/2024 Archiwum

Co robić, by wyjść z problemu?

- Jest to poradnik dla osoby uzależnionej bądź współuzależnionej, chcącej zmienić swoje życie i wyjść z trudnej sytuacji - mówi ks. prał. dr Bogusław Głodowski, współautor książki.

Kilka dni temu wydana została nowa publikacja Joanny Winiarskiej i ks. prał. Głodowskiego, zatytułowana "Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić".

Główny trzon książki stanowi "Program 12 kroków", napisany przez Boba i Billa w 1935 roku. - To podana w pigułce możliwość przemiany życia, prostowania zawiłych ścieżek, nawracania się. Zmiana, która wymaga ciężkiej pracy - podkreśla ks. Głodowski.

Czytelnik prowadzony jest przez "Program" na podstawie pytań i odpowiedzi. - Jestem osobą, która z księdzem przechodzi przez 12 kroków. Poniekąd jest to droga, którą sama przeszłam, moje osobiste doświadczenie. Ale nie tylko. Poruszamy również tematy, które pojawiają się na grupach samopomocowych - opowiada J. Winiarska. - To, co zostało zapisane w książce, jest efektem doświadczenia mojej wieloletniej pracy z osobami uzależnionymi i współuzależnionym. Podaję więc metody, które się sprawdziły. Są one podsumowaniem długiego etapu prawdy, który dokonuje się na poszczególnych krokach - dodaje ks. Bogusław.

Cennym punktem publikacji są zebrane materiały pomocnicze. Można tu znaleźć m.in. dane kontaktowe do miejsc i osób, gdzie uzyska się wsparcie. - Założenie jest takie, aby ta książka była jak najbardziej praktyczna, a więc przydatna ludziom, którzy szukają pomocy. Ciekawym dodatkiem jest na przykład list alkoholika do żony, który pisze, co ma robić, a czego unikać. Czego musi się nauczyć, jak z nim rozmawiać. Są też listy do matki, ojca, dziadków - mówi ks. Bogusław.

Książkę można zamówić u ks. Bogusława, dzwoniąc pod nr tel.: (+48) 695 403 962 lub wysyłając e-mail na adres: kapelanpol@wp.pl. Koszt: 30 zł.


Więcej na temat nowej publikacji J. Winiarskiej i ks. prał. Głodowskiego w 36. numerze "Gościa Gdańskiego" na 6 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy