Nowy numer 25/2022 Archiwum

Nowa wspólnota dla cierpiących

- Tylko Bóg jest w stanie usłyszeć wołanie o pomoc i tylko On na dostęp do cierpiącego serca - mówi s. Urszula Kłusek SAC, założycielka Wspólnoty Hioba działającej przy parafii pw. Chrystusa Króla w Gdańsku.

Wspólnota Hioba otwarta jest dla każdego, kto doświadcza cierpienia związanego z chorobą, bólem, doświadczeniami życia swojego lub bliskich. Biblijny Hiob, człowiek sprawiedliwy, który poznał zarówno udrękę cierpień, jak i miłość Boga, może być inspiracją i przyjacielem dla każdego, kto cierpi. Pomysł na powstanie nowego ruchu zrodził się w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy zgromadzenia.

- Przyszła myśl o osobach doświadczających cierpienia,którzy z reguły to doświadczenie odbywają w samotności, z samym sobą. Nawet relacje z najbliższymi nie są w stanie dać ulgi w bólu czy to fizycznym, czy też duchowym - wspomina siostra Urszula. Pallotynka postanowiła w powstającej wspólnocie wykorzystać także swoje własne doświadczenia posługi chorym, nabyte w ciągu wielu lat pracy w różnych placówkach medycznych.

Spotkania Wspólnoty Hioba odbywają się raz w miesiącu w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Gdańsku przy ul. bł. ks. Franciszka Rogaczewskiego 55. Najbliższe będzie miało miejsce 19 września, kolejne 10 października, 21 listopada i 12 grudnia. - Rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz.15. Potem Msza św. z homilią. Po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o łaskę uzdrowienia duszy i ciała. Część modlitewną kończymy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem - mówi siostra Urszula Kłusek SAC.

Po części modlitewnej w salce parafialnej odbywa się konferencja. Do jej wygłaszania siostra Urszula zaprasza kapłanów, lekarzy, psychologów. - Mam nadzieję, że Wspólnota Hioba będzie miejscem, do którego może przyjść każdy, z każdym swoim cierpieniem, i zostanie przyjęty z miłością. Poczuje, że w doświadczeniu cierpienia nie jest sam - dodaje pallotynka.

Msze św. odprawiane będą w intencjach ze skrzynki umieszczonej na stronie internetowej wspólnoty: www.wspolnotahioba.pl. Tam też znajdą się wszystkie materiały poświęcone działalności grupy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama