Nowy numer 21/2022 Archiwum

Iskra w labiryncie

– Dziś otrzymujecie bogactwo 7 darów Ducha Świętego. To ogromne pokłady duchowej siły – mówił bp Zbigniew Zieliński do osób, które wcześniej – z różnych powodów – nie przyjęły sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

W środę 16 września w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku odbyła się uroczysta Msza św., podczas której bp Zieliński udzielił bierzmowania osobom dorosłym. – Jest to okazja do uświadomienia sobie, że różne są drogi prowadzące do przyjęcia sakramentów w Kościele. Są ludzie, którzy do tego dojrzewają – z różnych powodów – dłużej. Doświadczenie pokazuje, że są to już niezwykle przemyślane wybory. W związku z tym mamy również nadzieję, że owoce tego sakramentu będą trwałe – zaznacza biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej. – Zaangażowanie tych ludzi w przygotowanie – często ponadprogramowe, indywidualne – pokazuje, że jest to dla nich szczególne wydarzenie. A dla Kościoła to wyjątkowy dar, kiedy widzimy, z jakim przeżyciem te osoby przyjmują bierzmowanie, pokazując jednocześnie jego szczególne oblicze objawiające się w dojrzałej wierze – podkreślił bp Zieliński.

Podczas homilii bp Zbigniew zwrócił uwagę na wartość przyjmowanego sakramentu. – To kolejny etap chrześcijańskiego wtajemniczenia, następny rozdział na waszej drodze wiary. Otrzymanie go to pewien przywilej, jak również odpowiedzialność – mówił hierarcha.

Zauważył także, że słowo „odpowiedzialność” w języku polskim doskonale wyraża sens ludzkiej postawy. – To odpowiedź na coś, co otrzymaliśmy. Podobnie jest z wiarą. Człowiek dojrzały, doświadczający miłości Pana Boga, nie może przejść obojętnie wobec tak wielkiego daru, ale odpowiada na niego z wdzięcznością i zaufaniem – powiedział bp Zbigniew.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama