Nowy numer 21/2022 Archiwum

Już niedługo druga edycja "wSTAŃiSŁAW"

- To wydarzenie ma być przede wszystkim spotkaniem z Panem Jezusem, a nie tylko miłym międzyludzkim zgromadzeniem czy fajnym eventem - mówi ks. Piotr Nadolski.

W zeszłym roku przygotowali dwie duże inicjatywy - "Gdynia PANAma" oraz "wSTAŃiSŁAW". Sukces obu wydarzeń zdecydował o dalszych działaniach osób związanych z Ruchem Światło-Życie.

- Chcemy kontynuować ewangelizację młodych ludzi poprzez organizację większych spotkań. Podjęliśmy więc decyzję, by kontynuować projekt "wSTAŃiSŁAW", ponieważ spotkał się on z bardzo dobrym przyjęciem wśród młodzieży i rodzin, które przyszły do świątyni, aby uwielbiać Pana Jezusa oraz wysłuchać świadectw - mówi ks. Nadolski, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Druga edycja spotkania odbędzie się pod hasłem: "Skacz". - Chodzi o to, by młody człowiek uczynił skok wiary, aby nie bał się zaufać Panu Bogu. W tym celu przeprowadzimy młodzież przez kerygmat. Zwieńczeniem będzie konkretny krok - skok zaufania, powierzenia swojego życia Jezusowi - podkreśla duszpasterz.

W ramach wydarzenia wystąpią Estera Kukier, zespół PAW i Exodus 15. Świadectwo wygłosi natomiast Szymon Reich, uczestnik programu "Top Model", który powie, jak w świecie show-biznesu nie zatracić swojego kręgosłupa wartości moralnych.

Przygotowania tego bezpłatnego ewangelizacyjnego wydarzenia trwają. Organizatorzy zwracają się z prośbą o pomoc finansową dla dzieła. - Na portalu zrzutka.pl utworzyliśmy zbiórkę pieniędzy. Poszukujemy także sponsorów na platformie Patronite. Oprócz tego otworzyliśmy sklep internetowy "Preach", w którym sprzedajemy kubki, torby i koszulki chrześcijańskie. Przygotowaliśmy 110 limitowanych t-shirtów z nazwą wydarzenia. Można również przesłać darowiznę na konto Fundacji "Światło-Życie". Każda złotówka się dla nas liczy i za każdą z serca dziękujemy - podkreśla ks. Piotr.

Akcja odbędzie się w sobotę 10 października w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach przy ul. Makuszyńskiego 2.


Więcej o wydarzeniu w 39. numerze "Gościa Gdańskiego" na 27 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama