Nowy numer 21/2022 Archiwum

Szkoła Biblijna zaprasza na zajęcia

W październiku kolejny rok działalności zainauguruje Szkoła Biblijna Archidiecezji Gdańskiej. Dla chcących zgłębiać tajniki Pisma Świętego została przygotowana bardzo ciekawa propozycja.

Szkoła Biblijna została stworzona z myślą o dorosłych, którzy pragną poznawać Pismo Święte. Zajęcia mają formę popularnonaukowych wykładów prowadzonych w przystępny i zrozumiały dla każdego sposób. Chodzi o wyposażenie słuchaczy w umiejętności dalszego, samodzielnego zgłębiania świętych tekstów.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu od godz. 18.30 do 21.05. Składają się z 3 wykładów po 45 minut i 2 przerw po 10 minut.

Wtorkowe spotkania będą odbywały się w auli Archidiecezjalnego Kolegium Teologicznego w Gdyni przy ul. Armii Krajowej 46, zaś środowe prowadzone będą w auli Jana Pawła II w Gdańsku-Oliwie przy ul. bp. Nowickiego 2. Rozpoczęcie: 6 i 7 października.

- W tym roku przygotowaliśmy nowe zajęcia, które z jednej strony będą kontynuacją dla słuchaczy z zeszłego roku, a z drugiej - propozycją dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę ze Szkołą Biblijną lub są naszymi absolwentami z ubiegłych lat - mówi ks. dr Piotr Przyborek, założyciel Szkoły Biblijnej.

Zapisy odbywają się mailowo. Należy wysłać wiadomość na adres: kontakt@szkolabiblijna.gda.pl i podać imię i nazwisko oraz wybrać miejsce uczęszczania na zajęcia (Gdynia lub Gdańsk).

- Natomiast dla chcących systematycznie pogłębiać swoją wiedzę teologiczną zostały przygotowane zajęcia w ramach Szkoły Biblijnej Plus. Wykłady będą się odbywały w każdą środę, od godz. 18.30 do 20.15 w Gdyni - dodaje kapłan. W ramach kursu pogłębiana będzie wiedza o Ewangelii według św. Jana (wykładowca: ks. Piotr Przyborek) oraz symbolice i znaczeniu ikon (prowadzenie: Krystyna Włodkowska). Oprócz tego raz w miesiącu będą zapraszani goście, którzy przybliżą naukę i przesłanie św. Jana Pawła II.

Wszystkie zajęcia będą prowadzone z zachowaniem norm sanitarnych.


Więcej informacji na www.szkolabiblijna.gda.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama