Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rusza różańcowa modlitwa w intencji twojej miejscowości

- Zawierzymy Maryi nasze miejscowości i będziemy prosić, aby to Ona wypraszała dla nich błogosławieństwo. Wierzymy, że Bóg udzieli nam wielu darów i w Polsce ocalimy nasze tysiącletnie wartości - mówi Renata Kęsicka z Domowego Kościoła, inicjatorka akcji "Morze modlitwy".

W archidiecezji gdańskiej 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, startuje 3. edycja "Morza modlitwy”. Pomysł akcji zrodził się w maju 2018 roku. Pani Renata dużo czytała o objawieniach w Fatimie, szczególnie o zawierzeniu się Niepokalanemu Sercu Maryi. Lektura przypomniała jej o zawierzeniu Polski i Kościoła polskiego przez kard. Augusta Hlonda. – Dzięki temu działaniu nasz polski Kościół wyszedł z komunizmu wzmocniony. Jako jedyny w tej części Europy. To pokaz ogromnej siły modlitwy różańcowej, podobnie jak krucjata różańcowa w Austrii, która doprowadziła do uwolnienia tego kraju od okupacji sowieckiej po 1945 roku. Wpadłam na pomysł, że to samo możemy zrobić u nas, w Gdańsku, gdzie cały czas dzieje się wiele złych rzeczy. By poprosić Maryję o interwencję, by zachować naszą tradycję i ratować rodziny – tłumaczy.

W tym roku do intencji została jeszcze włączona modlitwa za Polskę w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej i Cudu nad Wisłą w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w akcji, zobowiązuje się do codziennego odmówienia dziesiątki Różańca w intencji swojej miejscowości.

Akcja ma patronat archidiecezji gdańskiej. – Rozpoczynamy 7 października, a zakończymy 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 18 Eucharystią z uwielbieniem w intencji samorządowców i mieszkańców naszej archidiecezji – dodaje R. Kęsicka.

Do inicjatywy można dołączyć w każdej chwili.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama