Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Zaproszenie na obchody Dnia Papieskiego w archidiecezji gdańskiej

W najbliższą niedzielę 11 października przeżywać będziemy XX Dzień Papieski. Zobacz, jakie wydarzenia zaplanowano z tej okazji w archidiecezji gdańskiej.

Tegoroczny jubileuszowy Dzień Papieski odbędzie się pod hasłem: "Totus Tuus". W całej archidiecezji zbierane będą środki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla młodzieży z niezamożnych rodzin, która dzięki wsparciu może kształcić się w wymarzonych szkołach i uczelniach, a także realizować swoje pasje.

Stypendyści włączyli się w organizację, bądź przygotowali dla mieszkańców Trójmiasta i okolic wiele ciekawych wydarzeń. Poniżej prezentujemy ich program:

10 października, sobota

  • 17.00 - "WSTAŃiSŁAW" 2.0 - skacz, parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach, przy ul. Makuszyńskiego 2.

11 października, niedziela

  • Miasteczko rodzinne przy kolegiacie pw. Trójcy Św. w Wejherowie,
  • Kiermasz ciast przy kościołach: św. Stanisława BM i bł. Karoliny Kózkówny w Leźnie, sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie i kolegiacie Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu.

17 października, sobota

  • 11.00 - gra terenowa w parku Reagana w Gdańsku-Przymorzu.

18 października, niedziela

  • 16.00 - Msza św. w kościele Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku-Osowej, a następnie IV Koncert Papieski.

Główne obchody XX Dnia Papieskiego w archidiecezji gdańskiej odbędą się 11 października w Gdyni o godz. 16.30 u stóp Gdyńskich Krzyży, na placu nieopodal Urzędu Miasta. Następnie wyruszy procesja różańcowa z relikwiami św. Jana Pawła II do bazyliki Morskiej. Modlitwie towarzyszyć będzie Kompania Reprezentacyjna i Orkiestra Marynarki Wojennej. Na zakończenie procesji zostanie odmówiony akt zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej i złożenie kwiatów pod pomnikiem Papieża Polaka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama