36. Wieczór Modlitwy Młodych online - przyłącz się w piątek

Z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie uczestników, organizatorzy WMM podęli decyzję o odwołaniu spotkania 16 października 2020 r. w bazylice archikatedralnej w Oliwie. Wieczór przenosi się do sieci, tak jak w miesiącach lockdownu.

Niezwykła to data - 16 października. Tego dnia 42 lata temu, o godz. 18.18 znad Kaplicy Sykstyńskiej na placu św. Piotra w Rzymie uniósł się biały dym. Był to znak, że kardynałowie zgromadzeni na konklawe wybrali następcę św. Piotra. Okazał się nim kardynał Karol Wojtyła z Polski. Nowy papież, 264 w historii Kościoła, przyjął imię Jan Paweł II.

- Nie chcemy, aby ten wyjątkowy dzień umknął nam "bezobjawowo". Dlatego zapraszamy na spotkanie online. Spotkanie przy stole - z modlitwą, wspólnym śpiewem i porcją wiedzy. Głównym tematem spotkania jest osoba św. Jana Pawła II i jego wpływ na tysiące młodych ludzi. Nasze spotkanie to nie tylko wspomnienia, ale też pytanie o to, czego dziś młodzi oczekują od Kościoła - mówi ks. Piotr Wiecki, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Transmisja rozpocznie się o godz. 20, zakończy ją wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.

- Kolejne spotkanie WMM planujemy na 20 listopada 2020 r. Miejsce i temat spotkania zostaną podane w najbliższym czasie - informuje ks. Piotr Wiecki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..