Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Jubileuszowa Cecyliada u św. Urszuli

Cecyliada to wyjątkowe święto młodości i muzyki. Po raz 10. zagości ona w gdańskim kościele św. Urszuli Ledóchowskiej.

Przegląd istnieje po to, by móc oddawać chwałę Panu Bogu, odkrywać Go w swoim życiu oraz we wspólnocie Kościoła, propagować śpiew religijny wśród dzieci i młodzieży, rozwijać w nich zamiłowanie do śpiewu, dzielić się swoimi talentami wokalnymi z innymi oraz pozbyć się tremy przed występem publicznym.

Ze względu na pandemię jubileuszowa Cecyliada pod hasłem: "Eucharystia - to Słońce naszego życia” odbędzie się w zmienionej formule. Nie będzie przesłuchań na żywo, tylko każda schola proszona jest o nagranie swojego występu, bez edytowania i montażu.

Schole mogą wybrać dowolną pieśń o tematyce religijnej z akompaniamentem. Ocenie podlegać będą: emisja głosu, czystość brzmienia, dykcja, aranżacja i charakter liturgiczny utworu, strój i ogólne wrażenie. Pieśń dowolna musi być dostosowana do wieku wykonawców (maks. 3 zwrotki).

Każda schola przyzna punkty wszystkim zespołom oprócz siebie. Sposób punktacji podany zostanie po zamknięciu listy zgłoszeń. Jury będzie głosowało według tych samych zasad. Głosy jury i schol będą miały tę samą wagę. Po zsumowaniu punktacji jury przyzna dyplomy w pasmach: złoty, srebrny, brązowy lub dyplomy uczestnictwa oraz upominki dla każdej scholi.

Drugim utworem do zaśpiewania jest "Nie zabraknie mi nigdy chleba" do przygotowanego przez organizatorów podkładu. Podczas nagrania podkład powinien być ustawiony jak najciszej. Z tym utworem związana będzie niespodzianka. Link do podkładu można znaleźć na facebookowym profilu parafii.

Organizatorzy proszą także, aby uczestnicy nauczyli się utworu "Bohater" zespołu Małe TGD, która zostanie zaprezentowana podczas finału.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia oraz nagrań wideo do 31 października br. na adres e-mail: cecyliada.gdansk@wp.pl oraz podpisanej zgody na przetwarzanie i wykorzystanie danych osobowych oraz wizerunku. Więcej informacji TUTAJ.

Program:

  • 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza z udziałem wszystkich uczestników
  • 12.10 – występ Szkółki Małe TGD
  • 12.30 – ogłoszenie werdyktu jury
  • uroczysty finał
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama