Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

75. urodziny Radia Gdańsk

Gala z okazji jubileuszu, nagrody dla dziennikarzy i dla gości rozgłośni, Radiowe Osobowości Roku - tak w Radiu Gdańsk świętowano brylantową rocznicę.

Mimo pandemii, przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarnych, radiowcy świętowali w sobotni wieczór. Adam Chmielecki, prezes zarządu Radia Gdańsk, mówił witając gości, że mimo trudnej, pandemicznej rzeczywistości radio się rozwija i łączy tradycję z nowoczesnością.

Tegorocznymi Radiowymi Osobowościami Roku zostali: Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gdańsku i Jerzy Karpiński, dyrektor Wydziału Zdrowia w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku. - To wyróżnienie jest dla mnie wielkim zobowiązaniem. Muszę się starać, by każde słowo wypowiedziane na antenie Radia Gdańsk, każdy wywiad osiągał pułap tego, co właśnie trzymam w rękach. Nawet rzeczy odnoszące się do zjawisk historycznych, niepodlegających dyskusji, muszą zostać wypowiedziane od tego momentu z właściwą intonacją i akcentem - mówił odbierając statuetkę Karol Nawrocki.

Nagrody ”Bursztynowego Mikrofonu” otrzymały pracownice radia: Barbara Kopaczewska, realizatorka dźwięku i Joanna Matuszewska, dziennikarka, specjalizująca się w tematyce medycznej. Natomiast Anna Rębas, dziennikarka, specjalistka w tematyce morskiej i katolickiej, otrzymała po raz pierwszy w historii nagrodę Rady Programowej rozgłośni ”Na Fali”.

Kolegom radiowcom gratulujemy i życzymy kolejnych długich lat istnienia Radiu Gdańsk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama