Nowy numer 48/2020 Archiwum

Koncert "W Hołdzie Niepodległości"

Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na wyjątkowy koncert. Będzie on okazją do uczczenia 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas wydarzenia artyści poprzez muzykę, słowo i obraz ukażą tęsknotę za niepodległością, nadzieję na jej odzyskanie oraz radość z upragnionej wolności widziane z perspektywy wybitnych Polaków tworzących w czasie zaborów.

Przypomniane zostaną utwory Cypriana Kamila Norwida, Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina, a także Ignacego Paderewskiego. Nie zabraknie również znanych pieśni patriotycznych w nowych, unikatowych aranżacjach.

Wśród zaproszonych artystów są: Halina Mlynkova, Zofia Tartas, chór Music Everywhere, Chór Kameralny "Discantus", Sea Orchestra (dyrygent - Sabrina Stachel), Małe TGD, Ewa Sarwińska-Kowalczyk (fortepian), Adam Tański (organy), Arkadiuesz Krawiel (cymbały wileńskie).

Wydarzenie odbędzie się 11 listopada o godz. 16 w kościele pw. św. Brygidy w Gdańsku. Będzie transmitowane na żywo w TVP 3 Gdańsk oraz na facebookowym profilu Muzeum II Wojny Światowej. Retransmisję usłyszeć będzie można - tego samego dnia - na antenie Radia Gdańsk po godz. 21.

Patronat medialny nad koncertem objął "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • franciszeksopot47
    11.11.2020 21:49
    Myślę wiec jestem.A ponieważ jestem to zastanawiam się co wspólnego z "niepodległością" (bez oceny tejże) ma ten pakudny dziadyga z wąsami ? czas chyba ostateczny (a może już ostatni) odbrązowić historię i przestać sprzedawać bajki.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama