Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ruszają koncerty poświęcone męczennikom gdańskim

Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na wydarzenia pod wspólnym tytułem "Błogosławieni kapłani polscy w Wolnym Mieście Gdańsku". Koncerty poprzedzone będą prelekcją poświęconą wybitnym duchownym, polskim męczennikom II wojny światowej.

Pierwszy z koncertów rozpocznie się 15 listopada o godz. 19 w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Gdańsku-Wrzeszczu. Kamil Rutecki, pracownik MIIWŚ, przybliży postać i działania bł. ks. Bronisława Komorowskiego na tle sytuacji Polaków w Wolnym Mieście Gdańsku.

Drugi koncert odbędzie się 22 listopada o godz. 17 w kościele św. Jadwigi w Gdańsku-Nowym Porcie. Ten poprzedzony zostanie wykładem Tomasza Wojnowskiego, który opowie o bł. ks. Marianie Góreckim i jego działalności wśród Polaków w Nowym Porcie.

Ostatni, trzeci koncert odbędzie się 29 listopada godz.16 w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku. Wykład towarzyszący wygłosi Przemysław Zachulski. Historyk opowie o działalności bł. ks. Franciszka Rogaczewskiego wśród Polonii w przedwojennym Gdańsku.

W programie koncertów znajdą się pieśni z cyklu "Piaśnicki lament" oraz pieśni opisujące męczeństwo wymienionych błogosławionych. Utwory wykona zespół Folk Acoustic - grupa pełnych pasji muzyków, nagradzanych również na scenie międzynarodowej.

Koncerty relacjonowane będą na żywo na profilu Muzeum na Facebooku.


Patronat medialny nad koncertami objął "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama