Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nie żyje ks. Krzysztof Zdrojewski - uroczystości pogrzebowe

W sobotę 14 listopada, w 57. roku życia i 32. roku kapłaństwa, zmarł ks. Krzysztof Zdrojewski, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Koźlinach.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 19 listopada br. o godz. 11:00 w kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej w Koźlinach. Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi pochówek przy kościele.

W przededniu, w środę 18 listopada br. o 16:30 odbędzie się wprowadzenie trumny do kościoła, o godz. 17:00 Msza św. z udziałem parafian celebrowana przez kapłanów współpracujących ze śp. ks. Krzysztofem, o godz. 19:00 zostanie odmówiony różaniec, a o godz. 20:00 Eucharystia celebrowana przez kapłanów Dekanatu Żuławy Steblewskie i księży z rocznika święceń.

Zapraszając do udziału w uroczystościach pogrzebowych śp. ks. Proboszcza Krzysztofa Zdrojewskiego polecamy Go Miłosiernemu Bogu w naszych modlitwach.

Requiescat in pace!


Krzysztof Józef Zdrojewski urodził się 23 września 1963 r., w Tczewie, w rodzinie Jana i Jadwigi zd. Piotrowskiej. Sakrament chrztu świętego przyjął 13 października 1963 r. w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Subkowych. 1 września 1970 r. rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej w Subkowych. Będąc w trzeciej klasie przystąpił do I Komunii św. i został ministrantem. Sakrament bierzmowania otrzymał w tejże parafii z rąk bp. Zygfryda Kowalskiego w dniu 7 maja 1975 r. We wrześniu 1978 roku rozpoczął naukę w Liceum Zawodowym Fabryki Przekładni Samochodowych w Tczewie, które ukończył zdanym egzaminem dojrzałości w 1982 r. 15 lipca 1982 r. złożył dokumenty Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie i został przyjęty w poczet alumnów. Święcenia diakonatu przyjął 4 czerwca 1987 r., natomiast święcenia kapłańskie otrzymał 22 maja 1988 r. z rąk bp. Mariana Przykuckiego w Pelplinie.

Jako neoprezbiter został skierowany do parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Gdyni-Cisowej. Następnie, z dniem 23 marca 1992 r., został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii pw. Trójcy Świętej w Kościerzynie. Wobec nowego podziału administracyjnego ówczesnej diecezji został inkardynowany do archidiecezji gdańskiej i od dnia 31 sierpnia 1992 r. rozpoczął posługę jako wikariusz w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Gdyni-Cisowej. Kolejnym dekretem, z dniem 1 lipca 2000 r., został skierowany jako wikariusz do parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gdyni-Witominie. Następnie od 1 sierpnia 2005 r. posługiwał jako wikariusz w parafii pw. św. Wawrzyńca w Gdyni-Wielkim Kacku. Z dniem 1 lipca 2011 r. został skierowany do posługi w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach. Proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej został ustanowiony 1 lipca 2012 r. i pełnił ten urząd nieprzerwanie dotychczas.

Przez wiele lat posługi prowadził liczne grupy duszpasterskie oraz pełnił funkcję dekanalnego opiekuna służby liturgicznej. Ponad to jako proboszcz z wielką starannością, zaangażowaniem i poświęceniem przyczynił się do odrestaurowania zabytkowego wnętrza świątyni w Koźlinach i w Krzywym Kole, nieustannie dbając o ich wystrój i sakralny charakter. Jak napisał w swoim życiorysie: „aby się nie wypalić i uniknąć modnej ucieczkowej tendencji ‘odreagowywania’ piszę trochę poezji i fotografuję piękny otaczający świat”.

Ks. Krzysztof Józef Zdrojewski zmarł 14 listopada 2020 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama