Nowy numer 3/2021 Archiwum

Był znakiem Kościoła i Chrystusa

W czwartek 19 listopada odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. Krzysztofa Zdrojewskiego.

Modlitwie w intencji zmarłego kapłana przewodniczył bp Zbigniew Zieliński. – Stajemy wokół ołtarza, przy którym każdego dnia od 8 lat stawał ks. Krzysztof, świadomi tego, że spełniamy szczególną posługę wobec niego. Dotąd on sprawował Eucharystię za nas, dzisiaj my modlimy się za niego – mówił biskup. Hierarcha w homilii przywołał sytuację z pierwszych chwil pobytu księdza Krzysztofa w Koźlinach.

– Podobno od któregoś z mieszkańców usłyszał pytanie: „Ksiądz tu na długo?”. Miał odpowiedzieć żartobliwie: „Na zawsze”. I tak się stało. Chociaż był tu tylko 8 lat, to jednak z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że był aż 8 lat. Jego ogromne zaangażowanie, serce, które tu pozostawił i szczera miłość, którą okazał tej parafii, wynikały z odpowiedzi, z jaką się tu spotkał. Za sprawą jego posługi wiele skamieniałych serc otworzyło się szeroko – podkreślił bp Zieliński. – Kapłaństwo dla księdza Krzysztofa było odkrywaniem radości uczestnictwa w niezwykłej misji Kościoła, a także Chrystusa, który był jego Mistrzem. Odkrywanie tej misji pozwalało mu stawać się wśród was znakiem Kościoła i Chrystusa. Przez pryzmat jego posługi możemy zrozumieć, że nie przyszedł do was Krzysztof Józef Zdrojewski, ale ksiądz, którego powołał i posłał Chrystus – zaznaczył kaznodzieja.

Biskup odczytał fragment testamentu zmarłego: „Wszystkich braci w kapłaństwie i wiernych świeckich z akcentem na rodzinę proszę pokornie o pamięć w modlitwie. Jeśli kogoś skrzywdziłem w przestrzeni mojego życia – słowem, podejmowaną decyzją lub czynem – proszę o gest miłosierdzia w prawdzie i mocy przebaczenia. Oby wszystko przyniosło błogosławione owoce ad maiorem Dei Gloriam – na większą chwałę Boga”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama