Nowy numer 47/2023 Archiwum

Adwentowe rekolekcje w sieci

Zmęczeni pandemią codziennie potrzebujemy nadziei, którą niesie Adwent. Możemy jej szukać w rekolekcjach internetowych, które przygotowano na najbliższe tygodnie dla różnych grup wiekowych i wspólnot.

Kościół wchodzi w czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Umocnieniem naszej wiary mogą z pewnością stać się rekolekcje, które w sieci przygotowali kapłani, wspólnoty i świeccy z archidiecezji gdańskiej.

Dla młodych i najmłodszych

Na czas Adwentu ks. Andrzej Lojtek, archidiecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie ds. młodzieży, razem z ks. Piotrem Nadolskim przygotowali cykl internetowych spotkań dla dzieci i młodzieży, związanych z ruchem oazowym. - Nasze rekolekcje nazwaliśmy "5 chlebów, 2 ryby", nawiązując do cudu rozmnożenia pokarmów. Takim pokarmem dla nas jest Eucharystia. O tym będziemy mówić, także w kontekście roku duszpasterskiego poświęconego temu zagadnieniu - mówi ks. Andrzej Lojtek.

5 CHLEBÓW, 2 RYBY | Zwiastun
Oaza Gdańsk

Ze Stolicy Piotrowej

Rozważania na czas oczekiwania przygotowali także ks. Mateusz Tarczyński i ks. Paweł Labuda, obaj studiujący w Rzymie. Na profilu Inny Wymiar na portalu YouTube przygotowali cykl pt. "Adwent słodko-gorzki". Nauki będą prezentowane codziennie przez cały okres liturgicznego oczekiwania na Zbawiciela.

Inny wymiar - Adwent słodko-gorzki 2020 - Zaproszenie
Mateusz T

Dla Pań

Fundacja "Radość Ewangelii" na czas Adwentu przygotowała dwie propozycje. Pierwsza to rekolekcje "Kobiety w Adwencie - biblijne i współczesne" skierowane są do pań, które pragną zatrzymać się nad tajemnicą powołania i przeżyć czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia w wyjątkowy sposób. Rekolekcje odbędą się w formule online jako 5 spotkań, w 1 sobotę i 4 niedziele Adwentu. Przygotowano m.in. konferencje, wspólną modlitwę, czas rozmów i dzielenia, a także kurs własnoręcznego przygotowania ozdób świątecznych - wieńca adwentowego, kartek świątecznych czy ozdób choinkowych. Więcej informacji tutaj.

Druga propozycja to rekolekcje adwentowe, których tematem przewodnim będą słowa zaczerpnięte z księgi Izajasza "Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką" (Iz 9,1-6). Nauki wygłosi ks. Piotr Wiecki. Szczegóły tutaj.

Adwent rodzinnie

Z ciekawą inicjatywą wystartowali też w sieci Justyna, Marcin i Alicja Milochowie z Gdańska, prowadzący na YouTube profil Błogosławieństwa. Przygotowali "Rodzinny Adwent", czyli serię filmów skierowanych do całych rodzin o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia.

Rodzinny Adwent - Zaproszenie do nowej serii :)
Błogosławieństwa

Radiowa droga do nadziei

Wśród propozycji jest też wspólny projekt Radia Gdańsk i gdańskiego oddziału "Gościa Niedzielnego" na czas Adwentu. - Będzie to 10 audycji w formie rozmów z ks. Maciejem Świgoniem, szefem gdańskiego "Gościa", poświęconych z jednej strony kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i jego dziedzictwu, bo wciąż czekamy na uroczystość wyniesienia na ołtarze i ustanowienia go błogosławionym Kościoła. Z drugiej będziemy mówić o nadziei w kontekście Adwentu - mówi red. Andrzej Urbański z Radia Gdańsk.

Rozmów będzie można wysłuchać we wtorki i czwartki o godz. 12.20, a w niedziele o godz. 9.30.

W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę - zapowiedź
Radio Gdańsk

Więcej o internetowych rekolekcjach w numerze 48. Gościa Gdańskiego na 29 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama