Nowy numer 31/2022 Archiwum

Kurtyny 2020 wręczone

Zakończyła się 5. edycja Przeglądu Teatrów Amatorskich "Kurtyna" im. Marka Hermanna.

Od początku Kurtyny jej uczestnikami są amatorskie grupy teatralne z całej Polski, w tym grupy osób z niepełnosprawnościami. Bo Kurtyna daje wszystkim równe szanse.

Do walki stanęły zwycięskie spektakle minionych 4 edycji festiwalu, zarówno wybrane przez jury, jak i przez publiczność.

Złota Kurtyna Pięciolecia powędrowała do Grupy Teatralnej "Dzikie Koty" z Kłodzka za spektakl "Wesele". Na podium - ze Srebrną Kurtyną Pięciolecia - stanęły również wychowanki sióstr pasterek z Pniewitego z teatru Czarne Owieczki za spektakl "Wolność" oraz Teatralna Szóstka z Rumi za spektakl "Wpadła bomba do piwnicy".

Kurtynami Specjalnymi uhonorowani zostali: teatr 40 Serc z WTZ Caritas w Rumi, teatr Krzesiwo z Warszawy, teatr Ephata z Gdańska i teatr Biuro Rzeczy Osobistych z Gdyni. Wszystkie spektakle oraz galę finałową, w czasie której zaśpiewali młodzi artyści z African Music School z Republiki Południowej Afryki, można było śledzić w internecie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama