Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nowy proboszcz w Koźlinach

Bp Jacek Jezierski, administrator apostolski archidiecezji gdańskiej, z dniem 1 grudnia mianował ks. Michała Ratajskiego proboszczem parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Koźlinach.

Nominacja ma związek z nagłą śmiercią poprzedniego proboszcza ks. Krzysztofa Zdrojewskiego. - W parafii jestem od soboty. W Koźlinach oraz w Krzywym Kole zostałem bardzo pozytywnie i miło przyjęty. Przy pierwszym spotkaniu z parafianami poprosiłem o wsparcie modlitewne, a także byśmy to dzieło, które rozpoczął ks. Krzysztof, kontynuowali i pielęgnowali. Bo parafia to nasz wspólny dom - mówi nowy proboszcz w Koźlinach.

Ksiądz Ratajski przyjął święcenia kapłańskie w 1997 roku. Dotąd posługiwał jako wikariusz w parafiach: Świętych Piotra i Pawła w Gdańsku, św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku-Emaus, Niepokalanego Poczęcia NMP w Gdańsku, Podwyższenia Krzyża Świętego w Gdańsku, św. Jadwigi Królowej w Gdyni-Karwinach oraz św. Ojca Pio w Gdańsku-Ujeścisku.

W najbliższą niedzielę 6 grudnia podczas Mszy św. o godz. 13 odbędzie się liturgiczne wprowadzenie ks. Ratajskiego na urząd proboszcza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama