Nowy numer 24/2021 Archiwum

Pobiegną do Matki Bożej Brzemiennej

Tegoroczna, 3. edycja Pielgrzymki Biegaczy w Obronie Życia ze względu na ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne odbędzie się w bardziej kameralnej formie niż w latach ubiegłych.

W tradycyjnym, wspólnym biegu z Rumi do Matemblewa weźmie bowiem udział mniej osób niż zazwyczaj. Założyciel Klubu Biegaczy "Prawo do Życia", Jacek Kłeczek, podkreśla jednak wyjątkowość tegorocznej odsłony.

W pielgrzymce będzie można wystartować indywidualnie. - W tym roku formuła pozwala na tzw. wirtualny udział. Każdy może pobiec w swoim miejscu zamieszkania, wyznaczyć trasę dowolnej długości i na niej pielgrzymować oraz modlić się. Dopuszczamy także pokonanie trudów tej wędrówki marszem lub rowerem. W ten sposób w akcji można wziąć udział od 5 do 20 grudnia - mówi.

Pielgrzymka biegowa w tradycyjnej formie rozpocznie się 5 grudnia o 6.15 Mszą św. w kościele pw. bł. Edmunda Bojanowskiego i św. Antoniego Padewskiego w Rumi. Następnie, uczestnicy wyruszą na trasę. Prowadzić ona będzie przez teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie. Przewidziano na niej krótkie przystanki na modlitwę różańcową.

Mimo nowości w formule biegu, intencje pozostają te same, jak w poprzednich latach. Uczestnicy dziękować będą za dar życia, prosić o nawrócenie, przemianę serc, mądrość i odwagę, potrzebne by chronić nienarodzone dzieci oraz o dar poczęcia i narodzin dziecka dla małżeństw starających się o potomstwo.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Biegaczy "Prawo do Życia", który w ramach akcji zachęca, nie tylko pielgrzymów, ale wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia dzieła Fundacji Małych Stópek "Paczuszka dla maluszka". Inicjatywa zakłada zbieranie bożonarodzeniowych paczek dla matek w trudnej sytuacji życiowej - zarówno tych, które już urodziły, jak i tych, które dopiero oczekują na swoje pociechy.

Więcej informacji, regulamin pielgrzymki oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama