Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Gdanski w Internecie

Gdański

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
gdansk.gosc.pl → Wiadomości → Afrykański Różaniec online

Afrykański Różaniec online przejdź do galerii

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w kościele Świętych Piotra i Pawła w Gdańsku-Jelitkowie ruszyły internetowe transmisje nabożeństwa różańcowego do Matki Bożej Bolesnej. To kolejny sposób na rozpropagowanie tej modlitwy m.in. wśród wiernych archidiecezji gdańskiej.

 
Transmisje internetowe z gdańskiego Jelitkowa odbywają się w każdy wtorek po południu - w Adwencie o godz. 16, w pozostałe wtorki - o godz. 17. Archiwum Andrzeja Czachorowskiego
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Najnowsza internetowa inicjatywa to pomysł Andrzeja Czachorowskiego, gdańskiego przedsiębiorcy, który jest propagatorem tej modlitwy. - Matka Boża poleciła ten Różaniec - żeby rozważać mękę Pańską i uświadomić sobie, jak bardzo potrzebujemy nawrócenia. Dzisiejszy dzień to ogromna radość z tego, że możemy wyjść w nieograniczoną przestrzeń z modlitwą. Do tej pory na wszystkie kontynenty udało nam się rozesłać ponad 100 tys. różańców. Teraz możemy trafić do milionów osób poprzez sieć - mówi A. Czachorowski.

Koronkę do Siedmiu Boleści Maryi zatwierdził papież Benedykt XIII w 1724 roku. Obecnie jest ona rozpowszechniona w całym Kościele. Matka Boża sama przypomniała o tym nabożeństwie podczas objawień trzem dziewczynkom w Kibeho w Rwandzie w latach 1981-1983. Mocy afrykańskiego objawienia doświadczył pan Andrzej w Kibeho. Postanowił, że będzie rozpowszechniał wiedzę o modlitwie i zabrał z Afryki kilkadziesiąt różańców. W Polsce przedsiębiorca - jak mówi, za natchnieniem Matki Bożej - wpadł na pomysł, by połączyć moc Różańca z czynieniem dobra. Odwiedza regularnie więzienia, w których do produkcji różańców udało się zaangażować więźniów.

Teraz modlitwa poprzez transmisje może trafić nie tylko do Polaków. - Już wieczorem, po zakończeniu nabożeństwa, miałem informacje od wspólnot z Afryki, które łączyły się z nami w modlitwie. Następnym naszym krokiem będzie przygotowanie transmisji w różnych językach. Już teraz wysyłamy różańce do wspólnot na całym świecie wraz z modlitwą w 27 wersjach językowych. Pracujemy już nad uruchomieniem naszego kanału na YouTubie - dodaje A. Czachorowski.

Nabożeństwo jest odmawiane w gdańskiej świątyni od początku lipca, w każdy wtorek po południu. Również w gdyńskiej parafii pw. Matki Bożej Bolesnej 14 września, na dzień przed wspomnieniem Patronki, zainaugurowano odmawianie Koronki do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Odtąd nabożeństwo odbywa się regularnie co poniedziałek po Mszy św. wieczornej. W internetową modlitwę można się włączyć na stronie parafii.

« ‹ 1 › »
Modlitwa online z gdańskiego Jelitkowa

WIARA.PL DODANE 09.12.2020 AKTUALIZACJA 09.12.2020

Modlitwa online z gdańskiego Jelitkowa

​Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej można odmawiać, korzystając z internetowej transmisji. W parafii Świętych Piotra i Pawła uruchomiono w każdy wtorek nadawanie nabożeństwa poprzez sieć.  
oceń artykuł Pobieranie..

Piotr Piotrowski

|

GOSC.PL

publikacja 09.12.2020 09:57

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ANDRZEJ CZACHOROWSKI
  • GDAŃSK
  • KIBEHO
  • KOŚCIÓŁ ŚŚ. PIOTRA I PAWŁA
  • RÓŻANIEC DO SIEDMIU BOLEŚCI

Polecane w subskrypcji

  • Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
  • „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
  • Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
  • „Wybielanie” przez oczernianie. Państwowe Muzeum Etnograficzne na tropie naszej kolonialnej mentalności
    • Polska
    • Piotr Legutko
    „Wybielanie” przez oczernianie. Państwowe Muzeum Etnograficzne na tropie naszej kolonialnej mentalności
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X