Nowy numer 3/2021 Archiwum

Archidiecezja. Orszaki Trzech Króli 2021

Orszaki Trzech Króli to wydarzenie, które każdorazowo przyciągało tysiące ludzi. W barwnym korowodzie podążali za Trzema Królami do żłóbka, by pokłonić się Nowonarodzonemu.

W tym roku Orszaki Trzech Króli w kilku miastach odbędą się w innej, bo internetowej formie. Nie zmienia to faktu, że organizatorzy zapraszają do wspólnego przeżycia tego czasu, który odbędzie się pod hasłem: "Panu dzięki oddawajmy".

Orszaki Trzech Króli w archidiecezji gdańskiej:

  • Gdańsk - Orszak Trzech Króli odbędzie się w wersji online. W specjalnym filmie podsumowana zostanie 10-letnia historia orszaku w Gdańsku. W materiale pojawią się kadry z poprzednich edycji, a także wypowiedzi biskupa Zbigniewa Zielińskiego oraz prezydent Aleksandry Dulkiewicz, którzy ze specjalnym przesłaniem zwrócą się do uczestników orszaku. Start transmisji o godz.12. Link do wydarzenia TUTAJ.
  • Gdynia - Orszak Trzech Króli odbędzie się w wersji online. Będzie to premiera specjalnie przygotowanego na tegoroczną edycję wydarzenia filmu. Udostępniony zostanie na kanale YouTube organizatora Orszaku, czyli Misji Franciszkańskich Prowincji św. Maksymiliana, a także na stronie Facebook Orszaku Trzech Króli Gdynia. Start wydarzenia o godz. 9.
  • Wejherowo - Orszak Trzech Króli odbędzie się w wersji online. Transmitowany będzie przez lokalną Telewizję TTM: 6 stycznia o godz. 14.05, 18.25, 22.25, a także 7 stycznia o godz. 8.25 i 12.25.
  • Żukowo - kościół Miłosierdzia Bożego. O godz. 12 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem biskupa Wiesława Szlachetki. Ok. godz. 13 zaplanowane jest przedstawienie orszakowe zakończone pokłonem Trzech Króli, wspólne kolędowanie pod przewodnictwem Trzech Mędrców oraz przyjęcie podarunków od Pana Jezusa. Eucharystia i Orszak Trzech Króli będą również transmitowane na facebookowym profilu parafii.
  • Kielno - kościół pw. św. Wojciecha. Rozpoczęcie o godz. 12.15 przed kościołem. W ramach Orszaku odbędzie się procesjonalne wejście do świątyni z inscenizacją i pokłonem Mędrców. O godz. 12.30 rozpocznie się Msza św.
  • Rumia - w poszczególnych parafiach odbędzie się wspólne kolędowanie. Więcej szczegółów TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania tego wyjątkowego czasu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama