Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ruszył konkurs na popularny kaszubski wyraz

Wraz z rozpoczęciem nowego roku Fundacja "Kaszuby” ogłosiła konkurs na Kaszubskie Słowo Roku 2020. Jury wybierze 5 najciekawszych, które zostaną poddane pod głosowanie do 31 stycznia. Nagrody otrzymają autorzy trzech najpopularniejszych zgłoszeń.

Jak wyjaśnił Mateusz Titës Meyer z Fundacji "Kaszuby”, konkurs ma popularyzować język kaszubski. W pierwszym etapie zostają zgłoszone przez internautów propozycje najpopularniejszych w 2020 kaszubskich roku słów, określeń lub wyrażeń wraz z ich tłumaczeniem na język polski i definicjami. Można je zgłaszać do 16 stycznia, za pośrednictwem formularza: https://forms.gle/T6w1LCCLPDh87ydd7.

- Następnie 3-osobowe jury oceni zgłoszenia, uwzględniając szczególnie ich oryginalność, pomysłowość, kreatywność, a także poprawność językową, właściwe tłumaczenie i czytelność definicji. Komisja wybierze 5 najciekawszych propozycji, które trafią do drugiego etapu konkursu - tłumaczy M.T. Meyer.

Dalsze głosowanie odbędzie się na facebookowym profilu organizatora językowych zmagań (www.facebook.com/FundacjaKaszuby). Ankieta zostanie uruchomiona najpóźniej 24 stycznia. Głosowanie potrwa 7 dni, czyli do 31 stycznia. Internauci będą mogli wybrać już tylko jedną propozycję. Trzy najpopularniejsze określenia wyłonione w plebiscycie otrzymają nagrodę - publikacje, których wydawcą jest organizator. Termin lub wyrażenie, które uzyska największą liczbę głosów, zdobędzie tytuł Kaszëbsczégo Słowa Roku 2020. Ogłoszenie wyników nastąpi do 14 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama