Nowy numer 07/2024 Archiwum

Wyrusz na Pomorskie Camino

W najbliższą sobotę 23 stycznia odbędzie się indywidualne przejście Pomorską Drogą Świętego Jakuba Apostoła z Gdańska do Żukowa.

Od stycznia do kwietnia, w ramach Roku Jakubowego, zostaną zorganizowane indywidualne przejścia Pomorską Drogą Świętego Jakuba.

W sobotę 23 stycznia w kaplicy św. Jakuba, znajdującej się w bazylice Mariackiej w Gdańsku, o godz. 7 zostanie odprawiona Eucharystia. Następnie o godz. 7.45 w kościele rektorskim ojców kapucynów pw. św. Jakuba zostanie odmówiona litania do św. Apostoła. Potem pielgrzymi udadzą się w indywidualną drogę Pomorskim Szlakiem Świętego Jakuba do Żukowa (kościół pw. Wniebowzięcia NMP).

Trasa przejścia: Gdańsk, bazylika Mariacka (0 km) - Gdańsk, kościół św. Jakuba - Gdańsk-Oliwa, archikatedra (12,7km) - Owczarnia - Barniewice - Rębiechowo - Pępowo - Żukowo (30,7 km).

Ze względu na stan epidemiczny należy samodzielnie opracować drogę, przygotować się do niej, a także zorganizować środek transportu z Żukowa.

Zapisy do 20 stycznia pod adresem e-mail: rokjakobowy@gmai.com. W treści wiadomości należy podać imię i nazwisko, wiek oraz numer telefonu. W wyjściu mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.

Wydarzenie jest koordynowane przez ks. Adama Jeszkę, kapelana Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba przy współpracy z Gdańskim Klubem Przyjaciół Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba.


Redakcja gdańskiego oddziału "Gościa Niedzielnego" objęła patronat medialny nad obchodami Roku Jakubowego w archidiecezji gdańskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama