Nowy numer 39/2023 Archiwum

Mówią o dobrych małżeństwach

Wystartował kolejny projekt Ludzi Pełnych Życia – #pogaduchy to internetowa forma wywiadów z małżonkami o ich sukcesach i problemach.

Najnowszym pomysłem Marty i Stacha Jędrzejewskich, czyli Ludzi Pełnych Życia, jest internetowa seria #pogaduchy.

– Chcielibyśmy tworzyć materiały filmowe w formie vlogów, które będą cyklicznie publikowane na naszym kanale YouTube co dwa tygodnie, w piątek o 21.00. Mają umacniać, bawić i pokazywać, jak budować małżeńską więź w czasie pandemii. I później też. W codzienności mamy tak mało czasu dla siebie, a kiedy wreszcie go znajdziemy, nie wiemy, o czym rozmawiać. #pogaduchy mają być zachętą i inspiracją, żeby poszukiwać przestrzeni na rozmowę w swojej relacji – mówi M. Jędrzejewska. Od lat Ludzie Pełni Życia biorą udział w kursie dla narzeczonych „Radość miłości” w Gdyni.

– Mamy kontakt z bardzo wieloma małżeństwami, stąd wiemy, że wszystkie problemy zaczynają się od braku komunikacji, czyli braku czasu dla siebie. Chcemy więc pokazywać, że randki po ślubie to nie nudny obowiązek, ale niezwykła przygoda, która fascynuje tym bardziej, im dłużej się w niej uczestniczy. Co nie znaczy, że obywa się bez tarć i że to jest w porządku. Żeby budować dobre rzeczy, potrzebujemy przykładów, takich świateł, które oświetlą nam naszą drogę. Stąd wziął się pomysł, aby pokazywać, że dobre małżeństwa istnieją – dodaje pani Marta.

Ludzie Pełni Życia będą mówić też o codziennym życiu, o duchowości, o interesujących książkach czy filmach. – Nasza misja to zarażanie Bożą radością. Chcemy inspirować do odkrywania piękna małżeńskiego życia, do duchowego rozwoju, do wdzięczności za życie, jakie Pan Bóg nam ofiarował, bo to jest najlepsza droga do świętości – dodaje M. Jędrzejewska. Najbliższe #pogaduchy 12 lutego na kanale YouTube „Ludzie Pełni Życia”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast