Nowy numer 39/2023 Archiwum

Zaproszenie na spotkanie ewangelizacyjne

Szkoła Barnaby wraz z Archidiecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży zaprasza na spotkanie ewangelizacyjne "Głos mówiącego milczeniem".

Ksiądz Andrzej Wiecki, koordynator Szkoły Liderów i Animatorów, zaznacza, że przeżywamy Rok św. Józefa, ogłoszony przez papieża Franciszka. - Chcielibyśmy zobaczyć św. Józefa jako patrona ewangelizatorów. Jako tego, który podzielił się Ewangelią z drugim człowiekiem, ale najpierw sam Ewangelię poznaje, żyje nią - mówi kapłan.

Temat wydarzenia, które odbędzie się w formie online, brzmi: "Głos mówiącego milczeniem". Wśród zaproszonych gości są: ks. Krzysztof Kralka, dyrektor pallotyńskiej SNE, ks. Michał Olszewski, rzecznik prasowy Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, ks. Tomasz Szałanda, kapłan diecezji warmińskiej, dr hab. teologii, Marcin Zieliński, lider Wspólnoty Uwielbienia "Głos Pana" ze Skierniewic, oraz Karol Sobczyk, założyciel i prezes Chrześcijańskiej Fundacji "Głos na Pustyni", w której ramach podejmuje szereg działań na rzecz jedności, wzrostu i odnowy Kościoła.

- Oni wszyscy będą starali się pokazać nam oblicza św. Józefa jako patrona współczesnych ewangelizatorów. Bo wszyscy, każdy z nas, jest powołany do głoszenia Dobrej Nowiny - dodaje ks. Wiecki.

Dostęp do spotkania, które wystartuje 30 stycznia, można uzyskać, zapisując się TUTAJ.

Głównym punktem wydarzenia będzie Msza św. pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Zielińskiego w intencji dzieł ewangelizacyjnych naszej archidiecezji, która odbędzie się w sobotę 30 stycznia o godz. 15 w kościele NSPJ w Gdańsku-Wrzeszczu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast