GN 19/2022 Archiwum

Trójmiejskie szkoły katolickie z wysokimi lokatami

Portal trojmiasto.pl przygotował ranking szkół podstawowych w Trójmieście. Bardzo dobrze wypadły w nim katolickie placówki.

Wybór szkoły podstawowej to ważna decyzja, a często problem, z którym co roku mierzy się wielu rodziców. Osoby, dla których ważne są zasady i wartości chrześcijańskie w wychowaniu oraz kształceniu swoich dzieci, mogą skorzystać z oferty szkół katolickich. W rankingu portalu, w którym znalazły się placówki publiczne i niepubliczne, przygotowanym na podstawie wyników egzaminów ósmoklasisty z ostatnich dwóch lat, potwierdzonych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku, na wysokich pozycjach uplasowały się szkoły katolickie.

Trójmiasto

Najlepszą szkołą o chrześcijańskim profilu okazała się Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Kazimierza w Gdańsku-Zaspie, która uplasowała się na 9. miejscu ze średnią 82,50 proc. Dalej, na miejscu 11., sklasyfikowana została Szkoła Podstawowa im. św. Jana de la Salle w Gdańsku (81,36 proc.). Zaraz za nią miejsce 12. przypadło Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Gdyni (81,15 proc.).

Gdańsk

W rankingu gdańskich placówek Katolicka Szkoła im. św. Kazimierza znalazła się na 6. miejscu (82,50 proc.), dalej 8. pozycja przypadła Szkole Podstawowej im. św. Jana de la Salle. Na miejscu 12. znalazła się "Fregata" - Szkoła Podstawowa dla Chłopców (75,43 proc.).

Gdynia

Wśród gdyńskich szkół miejsce na podium, z 3. lokatą, przypadło Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II. Miejsce 5. zajmuje Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny (79,63 proc.), a tuż za nią znalazła się Szkoła Podstawowa Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Gdyni (77,37 proc.).


Opracowany ranking szkół podstawowych w Trójmieście znajduje się tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama