Nowy numer 22/2023 Archiwum

Ks. Arkadiusz Warszyński nowym proboszczem w Żarnowcu

Biskup Jacek Jezierski, administrator archidiecezji gdańskiej, mianował ks. Arkadiusza Warszyńskiego proboszczem parafii pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu. Kapłan zastąpi zmarłego niedawno śp. ks. kan. Krzysztofa Stachowskiego.

Wiadomość o nominacji ks. Arkadiusz przyjął z radością i zaskoczeniem. - Zaczyna się nowy etap mojego kapłańskiego życia. Jest to jakieś wyzwanie, które Pan Bóg przede mną stawia i które trzeba podjąć. Muszę też przyznać, że żal mi opuszczać miejsce, w którym byłem. Bardzo cenię parafię św. Karola Bormeusza w Gdyni-Fikakowie, księdza proboszcza i wszystkich, z którymi współpracowałem. Naprawdę żal odjeżdżać - mówi nowy proboszcz żarnowieckiej parafii.

Kapłan zaznacza, że już raz zastąpił na urzędzie ks. Krzysztofa Stachowskiego. - Gdy został proboszczem w Żarnowcu, to przyszedłem w jego miejsce jako wikariusz do parafii w Gdańsku-Brzeźnie. I to nie jest tak, że jestem jak Krzysiek, bo wiadomo - każdy człowiek jest inny. Obecna sytuacja też jest inna, bo parafia jest w żałobie. Ale z tego co usłyszałem z wielu rozmów, wierni oczekują na nowego proboszcza - podkreśla ks. Warszyński.

Na obrazku prymicyjnym ks. Arkadiusz zapisał słowa: "Będę nauczał dróg Twoich i wrócą do Ciebie grzesznicy" (Ps 51). - Widzę, jak w tym fragmencie dokonuje i realizuje się wola Boża w moim życiu. Tak wewnętrznie czuję - zaznacza kapłan.

Ks. Arkadiusz święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1997 r. Posługiwał w parafiach: Trójcy Świętej w Wejherowie, św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku-Brzeźnie, Trójcy Świętej w Gdyni-Dąbrowie, Miłosierdzia Bożego w Gdańsku-Migowie, św. Karola Boromeusza w Gdyni-Fikakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast