Nowy numer 32/2022 Archiwum

Abp Tadeusz Wojda w Gdańsku

Abp Tadeusz Wojda, nowy metropolita gdański, spotkał się z biskupami pomocniczymi i pracownikami Kurii Metropolitalnej.

Arcybiskup nominat do Gdańska przyjechał przed południem, by spotkać się z biskupami pomocniczymi - bp. Wiesławem Szlachetką oraz bp. Zbigniewem Zielińskim, a także pracownikami kurii.

W krótkim wywiadzie, którego udzielił gdańskiej redakcji "Gościa Niedzielnego", na wstępie pozdrowił wszystkich wiernych archidiecezji gdańskiej słowami św. Pawła. "Miłość Boga Ojca, łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi" (2 Kor 13,13).

Po czym zaznaczył, że bardzo ważne miejsce w Kościele zajmują właśnie osoby świeckie. - Stanowią integralną część Kościoła. Podkreślają to Sobór Watykański II oraz wiele dokumentów papieskich. Co za tym idzie, trzeba najpierw budować świadomość i odpowiedzialność osób świeckich za Kościół - mówił abp Wojda.

Abp Tadeusz Wojda SAC.   Abp Tadeusz Wojda SAC.
Justyna Liptak /Foto Gość

- Bo przecież w wielu sytuacjach to właśnie świeccy są pierwszymi ewangelizatorami. Świadczą w swoich środowiskach, dzielą się oraz budują wiarę pośród osób, z którymi się na co dzień spotykają - podkreślił.

Dodał, że biorąc przykład ze św. Wojciecha, który był pierwszym ewangelizatorem na tych ziemiach, będzie starał się kontynuować jego misję. - Przychodzę do Gdańska z moim zawołaniem biskupim w herbie: "Aby Ewangelia była głoszona". To jest podstawowa misja każdego biskupa, każdego kapłana - dodał.

Abp Tadeusz Wojda w Gdańsku
Gość Gdański
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama