Nowy numer 47/2023 Archiwum

Caminowicze na pomorskim szlaku

W sobotę 20 marca pielgrzymi wyruszyli z Kartuz do Mirachowa. To kolejny etap pieszego wędrowania Pomorską Drogą św. Jakuba.

Wędrówkę poprzedziła poranna Msza św. w kolegiacie pw. Wniebowzięcia NMP w Kartuzach. Trasa do Mirachowa przebiega m.in. przez sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie. W przyszłym miesiącu pielgrzymi dotrą do sanktuarium św. Jakuba w Lęborku.

Relacja z Pomorskiej Drogi św. Jakuba Kartuzy-Mirachowo
Gość Gdański

Jednocześnie informujemy, że w sklepiku z pamiątkami przy archikatedrze oliwskiej pielgrzymi Pomorskiej Drogi św. Jakuba mogą już otrzymać okolicznościową pieczątkę do swojego paszportu. Stempel przedstawia muszlę jakubową z krzyżem, wokół której znajduje się napis w języku łacińskim: "Oliwski odcinek Pomorskiej Drogi św. Jakuba". Polski napis na łacinę został przetłumaczony przez ks. Jarosława Brylowskiego, proboszcza z Ełganowa.

W sklepiku przy katedrze oliwskiej można otrzymać jakubową pieczątkę.   W sklepiku przy katedrze oliwskiej można otrzymać jakubową pieczątkę.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

- Aby otrzymać compostelę, czyli certyfikat potwierdzający przejście Drogi św. Jakuba, w paszporcie pielgrzyma należy zbierać pieczątki z miejsc noclegowych, kościołów, barów czy sklepików z pamiątkami - wyjaśnia ks. Adam Jeszka, kapelan Drogi św. Jakuba Apostoła w archidiecezji gdańskiej.

Warunkiem otrzymania composteli jest przejście przynajmniej 100 km pieszo i zbieranie minimum 2 pieczątek na każdy dzień z odcinka ostatnich 100 km przed katedrą w Santiago de Compostela.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama