Nowy numer 30/2021 Archiwum

Wielkanocne śniadania dla potrzebujących

Archidiecezjalna Caritas i studenci z gdańskiego Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego "Górka" przygotowują wielkanocne śniadania dla osób ubogich i potrzebujących. Z powodu pandemii będą one miały formę paczek z produktami żywnościowymi.

Śniadanie w siedzibie sopockiej organizacji odbędzie się tradycyjnie, w Wielką Sobotę o godz. 9. Z uwagi na reżim sanitarny będzie ono miało podobny przebieg jak w poprzednim roku. - Nie rezygnujemy z naszego spotkania. Zmieniamy, a w zasadzie powielamy, jego zeszłoroczną formułę. Osoby, które nas odwiedzą, otrzymają poświęcone paczki żywnościowe, które zabiorą ze sobą - tłumaczy ks. kan. Janusz Steć, dyrektor Caritas AG.

W pakietach znajdą się produkty o długim terminie przydatności do spożycia, jak również tradycyjne potrawy wielkanocne jak ciasto. Organizacja pracuje nad przygotowaniem 300 zestawów żywnościowych dla osób potrzebujących. Akcję można wesprzeć wpłacając pieniądze na konto Caritas AG albo poprzez internetową zbiórkę prowadzoną na stronie www.caritas.gda.pl.

Natomiast studenci z Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego "Górka” w Gdańsku już po raz 30. organizują akcję charytatywną ”Śniadanie Wielkanocne z osobami potrzebującymi i w kryzysie bezdomności”. Przed pandemią wydarzenie miało miejsce na Dworcu Głównym, gdzie członkowie wspólnoty dzielili się ciepłym posiłkiem oraz przekazywali paczki z produktami. - Ze względu na reżim sanitarny w tym roku nie jesteśmy w stanie zorganizować samodzielnego wydarzenia, przez co podjęliśmy współpracę z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta - mówi Maria Korczyńska z DA „Górka”.

Studenci zaplanowali w tym roku przygotowanie 750 paczek, w których znajdą się nie tylko najpotrzebniejsze produkty, ale również te, które przynoszą przyjemność jak np.: słodycze. O postępach w przygotowaniach informują na bieżąco na swoim profilu na FB. Uruchomili także zbiórkę finansową na potrzeby śniadania na portalu zrzutka.pl pod adresem zrzutka.pl/sgejdx.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama