Nowy numer 08/2024 Archiwum

Wydrap... Ducha Świętego

Ciekawą propozycję związaną z Trzecią Osobą Trójcy Świętej przygotowali wydawnictwo Braterska i Ruch Światło–Życie Archidiecezji Gdańskiej. Dzięki specjalnej zdrapce będzie można przygotować się na Pięćdziesiątnicę.

Zdrapka z Duchem – to forma radosnego oczekiwania na uroczystość, która w tym roku przypadnie 23 maja.

To propozycja dla młodzieży i dorosłych, która zaprasza do relacji z Duchem Świętym poprzez odmawianie codziennej modlitwy św. Augustyna.Osoby, które skorzystają z wydawnictwa, będą także podejmowały zadania, które mają zapoznać z Jego darami, owocami, charyzmatami, jak i samą Trzecią Osobą Trójcy Przenajświętszej. Wszystko po to, aby przez 50 dni przygotować się do majowej uroczystości.

Akcję przygotowali wydawnictwo Braterska i Kamil Łagus pod duszpasterską opieką Ruchu Światło–Życie Archidiecezji Gdańskiej.

– Pomysł dojrzewał już od dłuższego czasu. W czasie jednego ze spotkań w mojej parafii św. Jana z Kęt w Rumi-Janowie rozmawialiśmy z Kamilem o tym, że Duch Święty jest często marginalizowany, że się o Nim nie pamięta. A to przecież On jest dawcą wszystkich naszych talentów i darów, które posiadamy. Tak narodził się pomysł przygotowania zdrapki, która stanowi samodzielną formę z zadaniami na każdy dzień – mówi Radosław Wyrębiak z wydawnictwa Braterska.

Zdrapkę za 5 zł można kupić na stronie www.zdrapkazduchem.pl lub w księgarni Braterska w Gdańsku przy ul. Czyżewskiego 16. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na organizację wakacyjnych rekolekcji oazowych Ruchu Światło–Życie Archidiecezji Gdańskiej.

Więcej o inicjatywie w numerze 13. "Gościa Gdańskiego" na 4 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama