Nowy numer 47/2023 Archiwum

Pomoc dla samotnych mam

Nowa akcja młodych związanych z ruchami obrony życia nosi znamienną nazwę "Dla Obu Serc". Zbierają oni pieniądze m.in. na Dom Samotnej Matki Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Organizatorzy to grupa młodych ludzi, którzy czują potrzebę czynienia dobra w tych trudnych czasach. - Chcemy pomóc tym, którzy naszego wsparcia bardzo potrzebują, a często są zbyt słabi i obciążeni, żeby o nie walczyć. A to wszystko w rytm muzyki, bo nakręcimy teledysk, w którym zaśpiewamy. Początkowo chcieliśmy śpiewać na ulicach w różnych miastach Polski, ale pandemia pokrzyżowała nasze plany i przenieśliśmy się do przestrzeni internetowej. Tu także, na portalu zrzutka.pl, zbieramy pieniądze dla naszych beneficjentów - mówi Faustyna Sroka, koordynator akcji.

Utworem, który chcą wspólnie zaśpiewać uczestnicy akcji, jest "Coventry Carol" w aranżacji Phillipa Stopforda. - Zapraszamy serdecznie do udziału, zarówno przez wpłacanie datków, jak i zgłaszanie się do kwestowania. Chętni mogą również nagrać wideo z utworem. Z ich filmów powstanie teledysk, będący podsumowaniem zbiórki - dodaje F. Sroka.

Zbiórkę organizuje Fundacja św. Grzegorza Wielkiego. Jest dostępna pod linkiem: zrzutka. Raz w miesiącu, w niedzielę, uczestnicy akcji będą zbierali pieniądze stacjonarnie w całej Polsce. Szczegóły akcji na profilu FB "Dla Obu Serc".


O akcji piszemy w numerze 13. "Gościa Gdańskiego" na 4 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama