Nowy numer 08/2024 Archiwum

Wielkanocne życzenia dla biskupów

W Kurii Metropolitalnej odbyło się świąteczne spotkanie z biskupami archidiecezji gdańskiej.

W imieniu zebranych pracowników kurii, Caritas, Trybunału Metropolitalnego i Gdańskiego Seminarium Duchownego życzenia biskupom archidiecezji gdańskiej złożył ks. kan. Łukasz Osiński, notariusz.

 - Przeżywane dni wprowadzają nas w tajemnicę świąt paschalnych, które bardzo mocno pokazują miłość Chrystusa do Kościoła i człowieka - podkreślił ks. Osiński.   - Przeżywane dni wprowadzają nas w tajemnicę świąt paschalnych, które bardzo mocno pokazują miłość Chrystusa do Kościoła i człowieka - podkreślił ks. Osiński.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

- Czytając Ewangelię widzimy, że Jezus nie jest obojętny wobec ludzkiej codzienności. Zbawiciel widząc trudności najbardziej skupia się na relacji z Ojcem. Tym doświadczeniem dzieli się z nami. Chcemy więc życzyć przeżycia tych dni na wzór relacji Chrystusa z Ojcem, doświadczeniem miłości i pokoju. Aby droga głoszenia Dobrej Nowiny, uwielbiania Pana i trwania z Nim w jedności była drogą błogosławieństwa, objawianego się przez dobroć ludzi - mówił kapłan.

Dziękując za wypowiedziane słowa, abp Tadeusz Wojda podkreślił, że dla kapłanów, osób konsekrowanych i wszystkich wierzących nadchodzące dni są najważniejsze. - Św. Paweł powiedział: "Próżna byłaby nasza wiara, gdyby Chrystus nie zmartwychwstał". Męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa to są wielkie wydarzenia, w których my cały czas uczestniczymy i na których chcemy budować naszą wiarę i tożsamość. Jednocześnie od Jezusa chcemy uczyć się jak tę wiarę dzisiaj realizować w naszym codziennym życiu oraz posługiwaniu - zaznaczył metropolita gdański.

- Św. Stanisław Kostka mówił, że do wyższych rzeczy jesteśmy stworzeni. Tymi wyższymi rzeczami jest świętość, dążenie do świętości, poszukiwanie tego, co najbardziej kosztuje, co jest najtrudniejsze. Jeśli coś zdobywamy bez wysiłku, to nie jesteśmy w stanie tego do końca uszanować. Kapłaństwo i nasza wiara to dary ogromnie cenne, które nieustannie musimy "zdobywać", bo łatwo jest je zagubić, zmarnować. Życzę, aby nadchodzące dni były czasem zgłębiania świadomości otrzymanych od Boga darów. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem, który oddaje za nas swoje życie było wydarzeniem umacniającym i budującym naszą chrześcijańską tożsamość - powiedział abp Wojda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama