Nowy numer 38/2022 Archiwum

Bóg kocha nas do szaleństwa

– Dzisiejsza uroczystość przypomina nam, że miłosierdzie jest owocem Bożej miłości do nas. Jest ono jak potężny ogień, który wypala w człowieku grzech i otwiera przed nim bramy zbawienia – mówił abp Tadeusz Wojda SAC.

W Niedzielę Miłosierdzia metropolita gdański przewodniczył Mszy św. odpustowej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Gdańsku-Migowie. – Miłosierdzie nieustannie oczyszcza nasze serce z grzechów i napełnia je miłością Bożą, pozwala spojrzeć na drugiego człowieka i na świat oczami Boga. Jest więc dla nas wielką pomocą w naszym codziennym chrześcijańskim życiu – mówił abp Wojda. W homilii metropolita podkreślił, że na dzisiejszą niedzielę św. Jan daje nam „wspaniałą syntezę wiary”, gdyż przypomina, że zadaniem każdego człowieka jest uwierzyć w Jezusa Chrystusa jako Mesjasza posłanego przez Boga.

– Ta wiara ściśle wiąże się z wydarzeniami paschalnymi, a więc z męką, śmiercią na krzyżu i zmartwychwstaniem Jezusa. Jest to wiara, która otwiera perspektywy życia wiecznego, do którego wszyscy jesteśmy powołani. Zmartwychwstanie jest wydarzeniem, w które trzeba uwierzyć i które trzeba przyjąć jako fakt, bo na nim osadza się nasze chrześcijańskie życie. Bóg chce tylko i wyłącznie dobra dla człowieka. Kocha nas do szaleństwa – powiedział hierarcha. – W tych właśnie wydarzeniach paschalnych widzimy, jak nieprawdopodobna jest miłość Boża i jak nieskończone jest Jego miłosierdzie. Jezus pragnie, aby miłosierdzie stało się udziałem wszystkich, a szczególnie grzeszników – dodał.

Na zakończenie arcybiskup podkreślił, że jak kiedyś apostołów, tak dziś zmartwychwstały Chrystus posyła nas w mocy Ducha Świętego, abyśmy byli świadkami zmartwychwstania. – Weźmijcie Ducha Świętego i stańcie się apostołami zmartwychwstania Jezusa i Jego miłosierdzia. Podejmując zaproszenie Jezusa, głośmy miłosierdzie Boże swoją postawą, swoimi czynami i swoim chrześcijańskim świadectwem. Stańmy się drogą miłosierdzia, na której grzeszący i wątpiący będą mogli odnaleźć Jezusa Miłosiernego! – zaapelował.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama