Spotkanie rozpoczęło się w południe odmówieniem modlitwy Anioł Pański. Następnie metropolita gdański odczytał decyzje i wręczył dekrety mianujące:
- bp. Wiesława Szlachetkę - kanonikiem Kapituły Gdyńskiej,
- bp. Zbigniewa Zielińskiego - prepozytem Kapituły Archikatedralnej,
- ks. kan. Piotra Przyborka - dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego,
- ks. kan. Piotra Brzozowskiego - dyrektorem Wydziału Ekonomicznego Archidiecezji Gdańskiej,
- ks. Łukasza Koszałkę - sekretarzem arcybiskupa metropolity gdańskiego.
- Dziękuję kapłanom, którzy zgodzili się podjąć nowe obowiązki. Życzę wstawiennictwa św. Wojciecha, patrona naszej archidiecezji, a nowe nominacje powierzamy opiece Matki Bożej - powiedział abp Wojda.
Decyzje wchodzą w życie 1 maja.
«
‹
1
›
»
oceń artykuł









