Nowy numer 33/2022 Archiwum

Pola Nadziei na Pomorzu 2021

W tym roku, z powodu pandemii, akcja odbyła się głównie online. W niedzielę 25 kwietnia kwestowano również do wystawionych puszek w kościołach całej archidiecezji gdańskiej.

Pola Nadziei to akcja organizowana każdej wiosny w wielu miastach Polski, także w Trójmieście i w Pucku. 19 kwietnia ruszyła wirtualna zbiórka na rzecz 7 pomorskich hospicjów. W piątek 23 kwietnia wystartował specjalny marszobieg "Żonkilowa droga", w którym można było wziąć udział przez dwa kolejne dni. Natomiast w niedzielę 25 kwietnia swoją premierę miała internetowa telewizja Pola Nadziei na Pomorzu TV, która pokazała, jak pomagają pomorskie hospicja. W jej programie nie zabrakło energetycznych koncertów i rozmów z ciekawymi ludźmi. Dla widzów zagrał m.in. Adam Kalinowski, finalista programu "The Voice of Poland".

W akcji chodzi o zdobycie pieniędzy na opiekę hospicyjną nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi. Tegoroczne Pola Nadziei na Pomorzu zorganizowały wspólnie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum "Pomorze Dzieciom", Fundacja "Pomorskie Hospicjum dla Dzieci", Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie "Hospicjum im. św. Faustyny" w Sopocie, Stowarzyszenie "Hospicjum im. św. Wawrzyńca" w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" oraz Stowarzyszenie "Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio".

Główna część zbiórki potrwa do 2 maja i będzie prowadzona online:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama