Nowy numer 09/2024 Archiwum

Pola Nadziei na Pomorzu 2021

W tym roku, z powodu pandemii, akcja odbyła się głównie online. W niedzielę 25 kwietnia kwestowano również do wystawionych puszek w kościołach całej archidiecezji gdańskiej.

Pola Nadziei to akcja organizowana każdej wiosny w wielu miastach Polski, także w Trójmieście i w Pucku. 19 kwietnia ruszyła wirtualna zbiórka na rzecz 7 pomorskich hospicjów. W piątek 23 kwietnia wystartował specjalny marszobieg "Żonkilowa droga", w którym można było wziąć udział przez dwa kolejne dni. Natomiast w niedzielę 25 kwietnia swoją premierę miała internetowa telewizja Pola Nadziei na Pomorzu TV, która pokazała, jak pomagają pomorskie hospicja. W jej programie nie zabrakło energetycznych koncertów i rozmów z ciekawymi ludźmi. Dla widzów zagrał m.in. Adam Kalinowski, finalista programu "The Voice of Poland".

W akcji chodzi o zdobycie pieniędzy na opiekę hospicyjną nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi. Tegoroczne Pola Nadziei na Pomorzu zorganizowały wspólnie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum "Pomorze Dzieciom", Fundacja "Pomorskie Hospicjum dla Dzieci", Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie "Hospicjum im. św. Faustyny" w Sopocie, Stowarzyszenie "Hospicjum im. św. Wawrzyńca" w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" oraz Stowarzyszenie "Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio".

Główna część zbiórki potrwa do 2 maja i będzie prowadzona online:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama